Trwa ładowanie...

Rusza Kultura

Rusza KulturaŹródło: Inne
d39cesi

24 kwietnia rusza Kultura.

Wśród dziennikarzy współtworzących kanał tematyczny TVP Kultura znajdą się: Katarzyna Janowska, znana z programu „Rozmowy na koniec wieku”, Krzysztof Mieszkowski, autor „Magazynu teatralnego”, Max Cegielski, prezenter TOK FM i Radiostacji, Michał Chaciński, Łukasz Maciejewski, którzy nadzorować będą dział filmowy, sztuki wizualne prezentować będzie Piotr Rypson. Nad literaturą czuwać będzie poeta Marcin Baran, który na konferencji rzucił hasło „Pisarze na ekrany”, parafrazując hasło z czasów PRL „Piękne dziewczyny na ekran”.

Prezenterzy zapowiadają żywe i autentyczne rozmowy oraz prowokujące dyskusje.

Szef kanału Jacek Weksler, zastrzega, że Kultura będzie nadawała program ambitny i bez reklam.

Niestety, niewiele osób będzie mogło się o tym przekonać. TVP nie zdołała zakończyć negocjacji z największymi sieciami kablowymi.

d39cesi

Budżet kanału wyniesie blisko 27 milionów złotych, docelowo będzie 30 milionów (o 10 milionów mniej, niż planowano).

Program każdego dnia będzie związany z określoną dziedziną. W poniedziałek będzie to literatura, we wtorek - teatr, w środę - nauka i sztuki piękne, w czwartek muzyka, w piątek zaś film. W sobotę tematem będą tzw. „korzenie kultury” prezentowana będzie kultura z różnych stron świata, m.in. z Polski, Iranu, Turcji. W niedzielę program zostanie poświęcony specjalnemu gościowi: w pierwszych miesiącach będzie to m.in. Julia Hartwig. Ramówka pierwszego tygodnia emisji nowego kanału obejmuje m.in. programy poświęcone czeskiemu prozaikowi Bohumilowi Hrabalowi.

d39cesi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39cesi