Trwa ładowanie...
ycipk-21xs0w
ycipk-21xs0w

Max Cegielski

Zdjęcie autora

Polski dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Syn historyka prof. Tadeusza Cegielskiego, wnuk dra Longina Cegielskiego, wicepremiera w rządzie Piotra Jaroszewicza.

Prowadzi programy w TVP Kultura, między innymi cykl Korzenie. Jako didżej i prezenter pracował w Radiostacji i Radiu Jazz. Współpracował z telewizją Canal+. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej” (reportaże z Pakistanu), „Le Monde diplomatique”, „Dzienniku”, "Machinie", "Newsweeku", "Tygodniku Powszechnym". Prowadzi rubrykę muzyczną w magazynie "Elle". Jako Grodyński publikował wiersze w "Decentrum sztuki" i opowiadania w "bruLionie". Jeden z założycieli muzycznego kolektywu Masala, z którym otrzymał nagrodę „Antyfaszysty roku 2004”, przyznawaną przez Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”.

Autor powieści Masala (W.A.B. 2002) (inspirowanej doświadczeniami zdobytymi w trakcie podróży po Indiach), minipowieści Apokalipso (W.A.B. 2004) oraz książki o pakistańskim sufizmie Pijani Bogiem (W.A.B. 2007), nominowanej do nagrody im. Beaty Pawlak.

ycipk-21xs0w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-21xs0w
ycipk-21xs0w
ycipk-21xs0w
ycipk-21xs0w