Trwa ładowanie...
d3wf1ms

Max Cegielski

Polski dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Syn historyka prof. Tadeusza Cegielskiego, wnuk dra Longina Cegielskiego, wicepremiera w rządzie Piotra Jaroszewicza.

Prowadzi programy w TVP Kultura, między innymi cykl Korzenie. Jako didżej i prezenter pracował w Radiostacji i Radiu Jazz. Współpracował z telewizją Canal+. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej” (reportaże z Pakistanu), „Le Monde diplomatique”, „Dzienniku”, "Machinie", "Newsweeku", "Tygodniku Powszechnym". Prowadzi rubrykę muzyczną w magazynie "Elle". Jako Grodyński publikował wiersze w "Decentrum sztuki" i opowiadania w "bruLionie". Jeden z założycieli muzycznego kolektywu Masala, z którym otrzymał nagrodę „Antyfaszysty roku 2004”, przyznawaną przez Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”.

Autor powieści Masala (W.A.B. 2002) (inspirowanej doświadczeniami zdobytymi w trakcie podróży po Indiach), minipowieści Apokalipso (W.A.B. 2004) oraz książki o pakistańskim sufizmie Pijani Bogiem (W.A.B. 2007), nominowanej do nagrody im. Beaty Pawlak.

d3wf1ms

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wf1ms
d3wf1ms
d3wf1ms