Trwa ładowanie...
d1ef7ju
historia
23 kwietnia 2010, 13:49

Rozstrzygnięto konkurs Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2008

d1ef7ju
d1ef7ju

*Autorzy prac na temat Armii Krajowej oraz działalności polskiej ambasady w Moskwie w latach 1921-1939 są wśród laureatów 2. edycji konkursu Najlepszy Debiut Historyczny Roku. Wyniki ogłosiły w poniedziałek Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk. * Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: prac magisterskich i prac doktorskich.

W kategorii prac magisterskich przyznano dwie nagrody: Kamilowi Drzymale - za pracę Oddział partyzancki o kryptonimie Żbik z obwodu Gorlice Armii Krajowej, i Andrzejowi Malikowi - za pracę Komitet (Komisja) Robotniczy(a) Hutników NSZZ „Solidarność” Kombinatu Huta im. Lenina (sierpień-grudzień 1981).

W kategorii prac magisterskich przyznano też wyróżnienie - otrzymał je Krzysztof Michalski za pracę Działalność Komisji Wspólnej przedstawicieli Rządu PRL i Episkopatu Polski w latach 1980-1989.

Nagrodę w kategorii prac doktorskich otrzymał Marcin Kruszyński za pracę Ambasada RP w Moskwie w latach 1921-1939.

d1ef7ju

Dodatkowo w tej kategorii przyznano dwa wyróżnienia: Cecylii Kucie za pracę Organizacje katolików świeckich w Małopolsce w latach 1957-1989 i Tomaszowi Gajownikowi za pracę Działalność polskiego wywiadu wojskowego na Litwie w latach 1929-1939.

W jury konkursu zasiadali m.in. prof. Andrzej Paczkowski i dr hab. Antoni Dudek. Uroczyste wręczenie nagród zapowiedziano na 27 stycznia w siedzibie IPN w Warszawie.

Jak poinformował rzecznik IPN Andrzej Arseniuk, laureaci otrzymają nagrody pieniężne, ponadto ich prace zostaną opublikowane.

Konkurs Najlepszy Debiut Historyczny Roku jest organizowany od dwóch lat.

d1ef7ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj