Trwa ładowanie...

Różewicz po katalońsku

W Katalonii ukazała się polsko-katalońska antologia wierszy Tadeusza Różewicza. Tomik  zatytułowano Udols d'un llop de paper. Opublikowało go wydawnictwo Edicions 96.  

Share
Różewicz po katalońskuŹródło: "__wlasne
d49l2r3

*W Katalonii ukazała się polsko-katalońska antologia wierszy Tadeusza Różewicza . Tomik zatytułowano Udols d'un llop de paper. Opublikowało go wydawnictwo Edicions 96. *

Przekładu wierszy Różewicza dokonał Josep-Antoni Ysern i Lagarda. Tłumaczenie zostało nagrodzone Premis Cavall Verd de Poesia. Wyróżnienie to przyznaje związek pisarzy piszących w języku katalońskim.

To już drugi tom poezji Rożewicza wydany przez wydawnictwo Edicions 96. W 2002 roku ukazał się tomik Angoixa ( Niepokój ). Również w tym przypadku tłumaczenia dokonał Josep-Antoni Ysern i Lagarda.

Różewicz jest uznawany za prekursora awangardy w poezji i dramacie, nowatora, mocno zakorzenionego w bezustannie przetwarzanej tradycji romantycznej, stroniącego - mimo nacisków opinii publicznej - od polityki. Autor przekonany o misji artysty, pojmowanej jako stan wewnętrznego skupienia, wewnętrznego nasłuchu, etycznej wrażliwości.

Poezję Różewicza przetłumaczono dotąd na dwadzieścia języków.

d49l2r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49l2r3