Trwa ładowanie...

Rozdano Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Znamy "Dziennikarzy Dekady"

Rozdano Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Oprócz corocznych laureatów poznaliśmy też 3 zdobywców nagrody specjalnej "Dziennikarza Dekady".

Rozdano Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Znamy "Dziennikarzy Dekady"Źródło: East News
dlkp5na
dlkp5na

W tym roku już po raz 15. przyznano prestiżową Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Tym razem statuetkę otrzymali Marek i Tomasz Sekielscy za film dokumentalny o księżach-pedofilach "Tylko nie mów nikomu", który na portalu YouTube obejrzało już ponad 23 mln widzów.

Podczas gali Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznano też 3 nagrody specjalne dla "Dziennikarzy Dekady". Ustanowiono je z okazji "30. rocznicy uzyskania przez Polskę wolności".

Laureatami nagrody specjalnej Radia Zet zostali dziennikarka śledcza Bianka Mikołajewska, założyciel stacji TVN24 Adam Pieczyński i dziennikarz tygodnika "Newsweek Polska" Paweł Reszka.

Według kapituły wszyscy troje "stali się symbolem niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa oraz wykazywali się szczególnym profesjonalizmem i obiektywizmem, przestrzegali etyki zawodowej, a ich materiały cieszyły się uznaniem społecznym i miały istotny wkład w postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości".

dlkp5na

ZOBACZ NOWY ODCINEK "W ŁÓŻKU Z OSKAREM". Katarzyna Bonda: Nie wiem, czy Remigiusz Mróz to "ten" na całe życie

Bianka Mikołajewska zdobyła Nagrodę im. Woyciechowskiego w 2015 r. Szerokim echem odbiła się jej seria artykułów o nieprawidłowościach w systemie SKOK-ów, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, o nadużyciach przy zakupie gruntów pod budowę hipermarketów i publikacje o lobbyście Marku Dochnalu.

Adam Pieczyński pełni funkcję redaktora naczelnego TVN 24 do dzisiaj. Jest też założycielem tej stacji. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Paweł Reszka w 2010 r. otrzymał Nagrodę im. Woyciechowskiego za cykl artykułów nt. katastrofy smoleńskiej. Rok temu otrzymał wyróżnienie honorowe jury za książkę "Mali bogowie 2".

dlkp5na
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlkp5na