Trwa ładowanie...
d25jubd

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznana. Laureatami bracia Sekielscy

Przyznano Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Laureatami w tym roku zostali Tomasz i Marek Sekielski za film "Tylko nie mów nikomu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bracia Sekielscy laureatami Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego
Bracia Sekielscy laureatami Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego (East News)
d25jubd

Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznała po raz 15. jedną z najważniejszych nagród dziennikarskich w Polsce. W tym roku statuetka trafiła do rąk Tomasza i Marka Sekielskich za dokument "Tylko nie mów nikomu". Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

- Tę nagrodę chciałbym zadedykować ofiarom księży-pedofilów. Te osoby odważyły się pokazać twarz. Dwoje z nich jest na sali. To są niezwykle odważni ludzie - powiedział Tomasz Sekielski. Wtedy widownia zaczęła biłć brawa bohaterom filmu na stojąco.

ZOBACZ TEŻ: Doda poruszona filmem Tomasza Sekielskiego: "To głównie kobiety tłumaczą te zachowania"

Tomasz i Marek Sekielscy 11 maja udostępnili film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu", w którym obnażono przestępstwa na tle seksualnym wśród księży, a o traumatycznych przeżyciach sprzed lat opowiedziały osoby molestowane przez duchownych. Film na portalu YouTube obejrzano już ponad 23 mln razy. Emitowany był też w Telewizji WP oraz TVN24.

d25jubd

Wyróżnieni honorowo zostali Magdalena Gałczyńska za artykuł "Farma troli w ministerstwie sprawiedliwości, czyli za czynienie dobra nie wsadzamy" opublikowany 19 sierpnia 2019 r. w Onecie oraz Grzegorz Rzeczkowski za książkę "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami".

Tomasz Sekielski obecnie organizuje zbiórkę na film nt. pedofilii wśród duchownych w Europie, a w szczególności w Watykanie. "Większość pedofilskich skandali w tych państwach miało miejsce w trakcie pontyfikatu Jana Pawła II. Czy mógł o tym nie wiedzieć?" - czytamy w opisie akcji dziennikarza.

Przypomnijmy, że Tomasz Sekielski zdobył już Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego w 2006 r. z Andrzejem Morozowskim za program "Teraz My!" nt. odznaczenia Krzyżem Zesłańców Sybiru gen. Wojciecha Jaruzelskiego. W tym roku był nominowany też do Nagrody Specjalnej "Dziennikarza Dekady".

d25jubd

Podziel się opinią

Share

d25jubd

d25jubd