ycipk-1ifro0

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznana. Laureatami bracia Sekielscy

Przyznano Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Laureatami w tym roku zostali Tomasz i Marek Sekielski za film "Tylko nie mów nikomu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bracia Sekielscy laureatami Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego
Bracia Sekielscy laureatami Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego (East News)
ycipk-1ifro0

Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznała po raz 15. jedną z najważniejszych nagród dziennikarskich w Polsce. W tym roku statuetka trafiła do rąk Tomasza i Marka Sekielskich za dokument "Tylko nie mów nikomu". Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

- Tę nagrodę chciałbym zadedykować ofiarom księży-pedofilów. Te osoby odważyły się pokazać twarz. Dwoje z nich jest na sali. To są niezwykle odważni ludzie - powiedział Tomasz Sekielski. Wtedy widownia zaczęła biłć brawa bohaterom filmu na stojąco.

ZOBACZ TEŻ: Doda poruszona filmem Tomasza Sekielskiego: "To głównie kobiety tłumaczą te zachowania"

ycipk-1ifro0

Tomasz i Marek Sekielscy 11 maja udostępnili film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu", w którym obnażono przestępstwa na tle seksualnym wśród księży, a o traumatycznych przeżyciach sprzed lat opowiedziały osoby molestowane przez duchownych. Film na portalu YouTube obejrzano już ponad 23 mln razy. Emitowany był też w Telewizji WP oraz TVN24.

Wyróżnieni honorowo zostali Magdalena Gałczyńska za artykuł "Farma troli w ministerstwie sprawiedliwości, czyli za czynienie dobra nie wsadzamy" opublikowany 19 sierpnia 2019 r. w Onecie oraz Grzegorz Rzeczkowski za książkę "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami".

Tomasz Sekielski obecnie organizuje zbiórkę na film nt. pedofilii wśród duchownych w Europie, a w szczególności w Watykanie. "Większość pedofilskich skandali w tych państwach miało miejsce w trakcie pontyfikatu Jana Pawła II. Czy mógł o tym nie wiedzieć?" - czytamy w opisie akcji dziennikarza.

ycipk-1ifro0

Przypomnijmy, że Tomasz Sekielski zdobył już Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego w 2006 r. z Andrzejem Morozowskim za program "Teraz My!" nt. odznaczenia Krzyżem Zesłańców Sybiru gen. Wojciecha Jaruzelskiego. W tym roku był nominowany też do Nagrody Specjalnej "Dziennikarza Dekady".

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ifro0

ycipk-1ifro0
ycipk-1ifro0