Trwa ładowanie...

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznana. Laureatami bracia Sekielscy

Przyznano Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Laureatami w tym roku zostali Tomasz i Marek Sekielski za film "Tylko nie mów nikomu".

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznana. Laureatami bracia SekielscyŹródło: East News
d1tmggf
d1tmggf

Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznała po raz 15. jedną z najważniejszych nagród dziennikarskich w Polsce. W tym roku statuetka trafiła do rąk Tomasza i Marka Sekielskich za dokument "Tylko nie mów nikomu". Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

- Tę nagrodę chciałbym zadedykować ofiarom księży-pedofilów. Te osoby odważyły się pokazać twarz. Dwoje z nich jest na sali. To są niezwykle odważni ludzie - powiedział Tomasz Sekielski. Wtedy widownia zaczęła biłć brawa bohaterom filmu na stojąco.

ZOBACZ TEŻ: Doda poruszona filmem Tomasza Sekielskiego: "To głównie kobiety tłumaczą te zachowania"

d1tmggf

Wyróżnieni honorowo zostali Magdalena Gałczyńska za artykuł "Farma troli w ministerstwie sprawiedliwości, czyli za czynienie dobra nie wsadzamy" opublikowany 19 sierpnia 2019 r. w Onecie oraz Grzegorz Rzeczkowski za książkę "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami".

Tomasz Sekielski obecnie organizuje zbiórkę na film nt. pedofilii wśród duchownych w Europie, a w szczególności w Watykanie. "Większość pedofilskich skandali w tych państwach miało miejsce w trakcie pontyfikatu Jana Pawła II. Czy mógł o tym nie wiedzieć?" - czytamy w opisie akcji dziennikarza.

Przypomnijmy, że Tomasz Sekielski zdobył już Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego w 2006 r. z Andrzejem Morozowskim za program "Teraz My!" nt. odznaczenia Krzyżem Zesłańców Sybiru gen. Wojciecha Jaruzelskiego. W tym roku był nominowany też do Nagrody Specjalnej "Dziennikarza Dekady".

d1tmggf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tmggf