Trwa ładowanie...

Roman Giertych zmieni listy lektur

Roman Giertych zmieni listy lekturŹródło: Inne
d1syvdl
d1syvdl

W resorcie edukacji powstaną zespoły, które zajmą się aktualizacją listy lektur szkolnych oraz sprawą uczniów, uniemożliwiających spokojną naukę innym – poinformował wicepremier, minister edukacji Roman Giertych.

Jak podał, chce by zostały wprowadzone nowe rozwiązania prawne i edukacyjne, które pozwolą odpowiedzieć na wyzwania współczesnych czasów. Zdaniem Giertycha, konieczne jest wypracowanie zasad dotyczących edukacji uczniów, którzy w żaden sposób nie są w stanie dostosować się do reguł panujących w szkołach.

Inny zespół resortowy ma zająć się aktualizacją listy lektur szkolnych. Pracować mają nad tym specjaliści, zarówno ze środowiska akademickiego, jak i nauczyciele. Wiceminister nie wyklucza, że znajdą się w tej grupie także przedstawiciele środowiska literatów. Dodał, że zaktualizowany kanon lektur miałby obowiązywać od przyszłego roku szkolnego.

Giertych poinformował, że w przyszłym tygodniu resort przedstawi założenia do programu „Tani podręcznik”, który miałby obowiązywać od 2007 r.

d1syvdl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1syvdl