Trwa ładowanie...

Putin o specjalnym wydaniu dla szkół Archipelagu Gułag

Share
Putin o specjalnym wydaniu dla szkół Archipelagu Gułag
Źródło: Książki WP
drdd54x

Premier Rosji <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wladimir-putin-6030157634839169c">Władimir Putin</a> powiedział we wtorek, że specjalne (skrócone) wydanie dla szkół książki <a href="../../autor.html?aid=186" rel="nofollow">Aleksandra Sołżenicyna</a> <a href="../../ksiazka.html?eid=15840" rel="nofollow">Archipelag Gułag</a> jest bardzo ważne dla uczniów.

Na spotkaniu z wdową po pisarzu, Natalią, premier Putin powiedział, że włączenie Archipelagu Gułag do lektur szkolnych jest wydarzeniem przełomowym.

Opublikowanie na Zachodzie w roku 1973 książki sprawiło, że Sołżenicyn został w roku 1974 pozbawiony radzieckiego obywatelstwa i deportowany z ZSRR. * Sołżenicyn , który w roku 1970 dostał literackiego Nobla, sam był w latach 1945-56 więźniem łagrów i zesłańcem.*

drdd54x

- Bez znajomości tego, co jest tu zawarte, nie będziemy mieć pełnego wyobrażenia o naszym kraju i trudno nam będzie myśleć o przyszłości - powiedział Putin na spotkaniu z wdową po pisarzu, która sama zajęła się przygotowaniem adaptacji powieści. Skróciła oryginał czterokrotnie.

Wydano 10 tysięcy egzemplarzy książki - piszą rosyjskie media dodając, że jeśli zajdzie konieczność, zostaną dodrukowane następne.

drdd54x

Podziel się opinią

Share
drdd54x
drdd54x