Trwa ładowanie...

Przyłap na czytaniu

Przyłap na czytaniuŹródło: Inne
d3ac7pe
d3ac7pe

Ruszyła kolejna edycja programu „Przyłapani na czytaniu” - kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa.

Polska Izba Książki ogłosiła konkurs dla fotografów-amatorów pt. „Przyłapani na czytaniu” ,na najciekawsze zdjęcie z książką.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy pomysł i „przyłapanie” na czytaniu osoby z najbliższego otoczenia. Następnie należy zarejestrować się na stronie www.swiatowydzienksiazki.pl i wysłać zdjęcie w wersji elektronicznej (JPG). Konkurs trwa do dnia 15 kwietnia.

Kampania, do tej pory znana i popularna w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, przyjmuje założenia , że czytanie to przyjemność, a jej celem jest nakłonienie coraz szerszej rzeszy czytelników do częstszego sięgania po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata polityki i mediów (z polskich polityków wzięli w niej udział m.in. Bronisław Geremek, Lech Kaczyński, Lech Wałęsa, Jacek Saryusz-Wolski, Janusz Onyszkiewicz, Donald Tusk; Janusz Lewandowski; z europejskich m.in. Pat Cox); media reprezentują Monika Olejnik i Tomasz Lis, które dają się przyłapać (sfotografować) na czytaniu w różnych miejscach i okolicznościach.

d3ac7pe

Zwycięzca polskiej kampanii „Przyłapani na czytaniu” zostanie nagrodzony podczas uroczystej gali z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia 2009 w teatrze Buffo. Scenariusz wydarzenia, którego tytuł brzmi „Światowe przeboje na Światowy Dzień Książki”, został specjalnie przygotowany przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę.

Więcej szczegółowych informacji oraz regulamin konkursu „Przyłapani na czytaniu” znajduje się na stronach internetowych www.swiatowydzienksiazki.pl

d3ac7pe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ac7pe