Trwa ładowanie...
czesław
23-04-2010 13:55

Przewodnicząca litewskiego Sejmu popiera idę roku Miłosza

Przewodnicząca litewskiego Sejmu popiera idę roku MiłoszaŹródło: Inne
dfujd2b
dfujd2b

Przewodnicząca litewskiego Sejmu Irena Degutiene popiera inicjatywę marszałka polskiego Sejmu Bronisława Komorowskiego, by ogłosić na Litwie i w Polsce rok 2011 rokiem Czesława Miłosza .

Jak informuje w czwartek służba prasowa Sejmu, w tej sprawie Diegutiene wystosowała list do Komorowskiego.

W liście przewodnicząca Sejmu przytoczyła słowa Czesława Miłosza , które wypowiedział on w 1980 roku w Sztokholmie w wykładzie po odebraniu literackiej Nagrody Nobla: „Dobrze jest urodzić się w małym kraju, gdzie przyroda jest ludzka, na miarę człowieka, gdzie w ciągu stuleci współżyły ze sobą różne języki i różne religie. Mam na myśli Litwę, ziemię mitów i poezji”.

*W 2011 roku będzie obchodzona setna rocznica urodzin Miłosza , który pochodzi z Litwy. * Diegutiene w liście do marszałka Komorowskiego wyraża nadzieję, że Litwa i Polska wspólnie treściwie uczczą tę ważną dla naszych narodów datę.

Zdaniem Diegutiene takie wspólne inicjatywy służą rozwojowi ściślejszej współpracy między obu państwami.

Przewodnicząca litewskiego Sejmu zaznaczyła też, że popiera ideę aktywizacji kontaktów pomiędzy naukowcami i młodzieżą akademicką obu krajów, co w oparciu o wspólne dziedzictwo ma się przyczynić do zbliżenia obu społeczeństw.

dfujd2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfujd2b