Trwa ładowanie...

Przebierają się za wiedźmy. Akcja Katolicka złożyła na nie skargę

Przedstawiciele parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie złożyli skargę do lokalnych władz na artystki z olsztyńskiej grupy Wiedźmuchy, które podejrzewają o praktykowanie okultyzmu. Radni potraktowali wniosek poważnie: zbadać sprawę i przesłuchać strony.

Kobiety z grupy Wiedźmuchy są podejrzewane o praktykowanie okultyzmuKobiety z grupy Wiedźmuchy są podejrzewane o praktykowanie okultyzmuŹródło: Facebook
d1ef7ju
d1ef7ju

W Polsce odbędzie się proces czarownic. Dosłownie. Jak donosi portal Onet, działająca przy lokalnej parafii Akcja Katolicka złożyła do władz Miłakowa w powiecie ostródzkim oficjalną skargę na artystki z grupy Wiedźmuchy, którą założyła mieszkająca w Olsztynie dyrektorka Miłakowskiego Domu Kultury.

Członkinie grupy, do których należy kilkanaście kobiet i dziewcząt (głównie pochodzących z Olsztyna i okolic) od pięciu lat wzajemnie się wspierają, działają na rzecz lokalnej społeczności i występują na imprezach w całym kraju. W Miłakowie Wiedźmuchy były siłą napędową wydarzenia "Góra z górą", które w sierpniu ma być powtórzona jako "Diabla & Niebiańska", czy ścigały się na miotłach podczas tegorocznego Ultramaratonu Pierścień Tysiąca Jezior.

Zobacz: Konferencja w Sejmie: e-podręczniki wprowadzają gender i okultyzm

Kobiety, które podejrzewa się o praktykowanie okultyzmu pełnymi garściami czerpią inspirację z wizerunku czarownic. Często noszą dziwne suknie, fikuśne kapelusze, doklejają sobie wielkie nosy, a ich głównym atrybutem są miotły. Kostiumy stanowią ważny element przynależności do grupy. Są nie tylko sposobem artystycznej ekspresji, ale także elementem terapii.

d1ef7ju

Wśród członkiń zespołu nie brakuje bowiem kobiet po przejściach. Są wśród nich nich ofiary przemocy, a także osoby, którym udało się wyjść z nałogów. Grupa jest neutralna religijnie, choć jak wynika z treści postów w social mediach, często angażuje się w ważne dla niej społeczne sprawy.

Wizerunek Wiedźmuch wzbudził obawy lokalnej społeczności skupionej wokół parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie. Działająca tam Akcja Katolicka złożyła do władz miasta oficjalną skargę na kobiety, które podejrzewa o praktykowanie okultyzmu.

Wśród nich jest Zbigniew Zabłocki, radny powiatu ostródzkiego z ramienia PiS, który sam niegdyś pełnił funkcję kierownika domu kultury. - Złożyliśmy skargę jako Akcja Katolicka, która działa przy parafii. Koledzy z ugrupowania, z którego się wywodzę, czyli z PiS-u, są radnymi miejskimi i są w komisji skarg - powiedział Zabłocki w rozmowie z Onetem.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji miała rozpatrzyć pismo Akcji Katolickiej w połowie lipca. Członkowie komisje doszli jednak do wniosku, że najpierw chcą porozmawiać z dyrektor domu kultury i zarażam założycielką grupy oraz miejscowym proboszczem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ef7ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj