Trwa ładowanie...

Premiera „Samotności w Sieci”

Premiera „Samotności w Sieci”Źródło: Inne
d3tlcam
d3tlcam

– Można tę historię opowiedzieć także tak – powiedział Janusz L. Wiśniewski po premierze prasowej filmu „Samotność w Sieci”, nakręconego według jego bestsellerowej książki i jego scenariusza.

Jak zaznaczył, film jest widowiskową adaptacją jego powieści, z innym niż w książce, zdumiewającym zakończeniem.

d3tlcam

„Samotność w Sieci” jest ponaddwugodzinną adaptacją powieści Janusza L. Wiśniewskiego pod tym samym tytułem, dokonaną przez niego samego, przy współudziale reżysera Witolda Adamka.

Magdalena Cielecka, odtwórczyni głównej roli żeńskiej, powiedziała, że zbudowanie na ekranie całego skomplikowanego świata wewnętrznego bohaterki było dla niej niezwykłym zadaniem aktorskim. Jej partner filmowy, Andrzej Chyra, przyznał, że zagranie postaci tzw. mężczyzny idealnego, jakim jest jego bohater, było dla niego także ogromnym wyzwaniem.

Powieść Samotność w Sieci została wydana w 2001 roku i do tej pory sprzedana w 350 tys. egzemplarzy. Witold Adamek zakupił do niej prawa autorskie tuż po jej wydaniu i – jak powiedział – aż 5 lat zajęło mu zbieraniu funduszy i realizacja filmu. Budżet produkcji wyniósł 5 mln zł.

W czwartek odbyła się premiera warszawska filmu, na piątek planowana jest pierwsza projekcja w Poznaniu, na sobotę - we Wrocławiu. Oficjalna ogólnopolska premiera „Samotności w Sieci” odbędzie się 14 września na XXXI Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni.

Do kin film trafi 15 września na 120 kopiach.

Film i książka Samotność w Sieci objęte są medialnym patronatem Wirtualnej Polski.

d3tlcam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tlcam