Trwa ładowanie...

Premiera nowej powieści Browna

Premiera nowej powieści BrownaŹródło: Inne
d1582xe
d1582xe

The Lost Symbol - taki tytuł będzie nosiła nowa powieść Dana Browna , które dziś ukaże się w USA i Kanadzie. Jej bohaterem będzie znany czytelnikom z Kodu Leonarda da Vinci Robert Langdon. Wydawnictwo Sonia Draga opublikuje książkę po polsku pod koniec tego roku pt. Zaginiony symbol.

Wydany 18 marca Kod Leonarda da Vinci spędził na liście bestsellerów „The New York Timesa” rekordowe 144 tygodnie, z czego 54 na miejscu pierwszym. Powieść przetłumaczono na 51 języków i sprzedano w ilości ponad 81 milionów egzemplarzy. Porównywalny sukces w historii przemysłu edytorskiego odniosła tylko seria o Harrym Potterze. Po wydaniu Kodu popularność zyskały także wcześniejsze powieści Dana Browna - Cyfrowa twierdza , Anioły i demony oraz Zwodniczy punkt .

Edytor - wydawnictwo Doubleday (oddział Random House Inc.) spodziewa się, że The Lost Symbol - pierwsza powieść Browna napisana po sukcesie Kodu , na którą czytelnicy czekali sześć lat - powtórzy sukces. Pierwszy nakład zaplanowano więc z rozmachem na 5 mln egzemplarzy. Szczegóły fabuły powieści są pilnie strzeżone, nie wiadomo, czy sprawdzą się pogłoski o tym, że akcja dotyczy historii masonerii i rozgrywa się w ciągu jednej doby w Waszyngtonie.

d1582xe

- W książkach Browna nic nie jest takie, jakim mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Akcja rozgrywa się w ciągu dwunastu godzin, a dreszczyk emocji czeka nas już na pierwszych stronach fascynującej podróży po nowej, zaskakującej scenerii. The Lost Symbol pełen jest niespodzianek - uchyla rąbka tajemnicy Jason Kaufman, redaktor od lat współpracujący z Brownem .

- Pisanie tej powieści było niezwykle dziwną, ale i wspaniałą podróżą. Zbieranie materiałów zajęło mi pięć lat, a wkomponowanie wyników badań w dwunastogodzinną akcję okazało się nie lada wyzwaniem. Najwyraźniej życie Langdona toczy się znacznie szybciej niż moje - podsumowuje sam Brown .

d1582xe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1582xe