Trwa ładowanie...
d3qlcue

Sonia Draga

Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Sonia Draga to redaktor naczelna i prezes Wydawnictwa Sonia Draga (jedna z największych oficyn wydawniczych w Polsce), tłumaczka, a także działaczka społeczna. Jej imię i nazwisko kojarzone jest przede wszystkim z nazwą wydawnictwa, dopiero później z osobą fizyczną.

Sonia Draga – biografia

Głównym jednak zajęciem Dragi Sonii jest wydawanie książek. Książki zaczęła publikować w 2000 roku i w ekspresowym tempie wydawnictwo Sonii Dragi rozrosło się do największej oficyny w Polsce. W roku 2007 obroty roczne firmy przyniosły 4,8 miliona złotych zysku. W 2013 roku kobieta otrzymał tytuł Wydawcy Roku 2012 (tytuł przyznaje "Magazyn Literacki Książki"), a opublikowana w jej wydawnictwie książka - "Pięćdziesiąt twarzy Greya" – uzyskała tytuł bestsellera. Rok 2013 przyniósł firmie Sonii przychód 29 milionów złotych ze sprzedanych książek.

Z biografii Sonii możemy wywnioskować, że świetnie prowadzi interesy. Sonia Draga studiowała koenomię na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Kobieta sukcesu, jaką jest prezes wydawnictwa, odznacza się pokorą i umiejętnością elastycznego reagowania na wszelakie zmiany na rynku wydawniczym. Ponadto, Sonia nie osiągnęłaby sukcesu, gdyby nie umiejętność precyzyjnego obierania celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji.

Obecnie Sonia Draga przewodniczy Sekcji Wydawców Beletrystycznych PIK oraz należy do Rady Polskiej Izby Książki. Jeśli chodzi o biznes wydawniczy Dragi, to jej oficyna dzierży pozycję jednego z największych liderów na polskim rynku książki

Sonia Draga – książki

Pasją Sonii Dragi są podróże, książki i fotografie. Łącząc swoje główne zainteresowania, Sonia z pomocą Łukasza Gołębiewskiego wydali książkę o Meksyku (państwo to okazało się niezwykle fascynujące dla niej i dla niego). Odbyli 3 wyprawy do Meksyku, a oprócz wspomnień, doświadczeń i wiedzy, przywieźli ze sobą kilkanaście tysięcy fotografii. W książce Sonii Dragi "Meksyk – kraj kontrastów", możemy zapoznać się tylko z niewielką częścią owych zdjęć.

Ponadto Sonia Draga wydała książkę o podróży do RPA oraz bogaty album, zatytułowany "Świat w moim obiektywie", w którym znajdziemy "jedynie" kilkaset fotografii wybranych z wielu tysięcy zdjęć, wykonanych przez autorkę w czasie podróżowania po Chinach, Peru, Boliwii, Republice Południowej Afryki, Stana Zjednoczonych oraz innych państwach. Na kartach albumowego wydania autorskiej książki Sonii Dragi znajdziemy zdjęcia, przedstawiające fantastyczną przyrodę. niesamowite krajobrazy oraz ciekawych ludzi.

d3qlcue

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qlcue
d3qlcue
d3qlcue