Trwa ładowanie...
d4lr7lr

Premiera Harry'ego Pottera w Londynie

d4lr7lr
d4lr7lr

W słynnym kinie Odeon przy Leicester Square w Londynie odbyła się w niedzielę światowa premiera drugiego filmu o przygodach Harry'ego Pottera w reżyserii Chrisa Columbusa. Obraz Harry Potter i komnata tajemnic pokazano także na ogromnych ekranach zainstalowanych na placu. Wśród premierowej widowni były głównie z dzieci z różnych krajów Europy, które wygrały bilety w konkursach, a także młodzi aktorzy i sama autorka, J. K. Rowling.
Minął właśnie rok od pokazu filmowej adaptacji pierwszej części cyklu powieści J. K. Rowling. Film odniósł kasowy sukces, stając się w Wielkiej Brytanii drugim, po Titanicu, kinowym przebojem.
Rowling pracuje obecnie nad piątym tomem przygód Pottera. Jego wydanie opóźni się o kilka miesięcy, m.in. ze względu na to, że pisarka spodziewa się drugiego dziecka. Obiecuje zakończyć swój cykl na tomie siódmym, wieść jednak niesie, że będzie ich więcej. Warners podpisał podobno z panią Rowling kontrakt na osiem filmów.
Podczas premiery brakowało tylko Richarda Harrisa. Aktor, który po raz drugi wcielił się w postać profesora Albusa Dumbledore'a, zmarł na raka 25 października w wieku 72 lat.
Część druga, w której pojawia się m.in. generowana komputerowo postać elfa, wejdzie na ekrany jednocześnie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych 15 listopada. W Polsce premiera planowana jest na 3 stycznia przyszłego roku.

d4lr7lr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lr7lr