Trwa ładowanie...
biografia

Premiera biografii Krzysztofa Kieślowskiego

Share
Premiera biografii Krzysztofa KieślowskiegoŹródło: Inne
dhc2pa8

Podczas Targów Książki w Krakowie odbędzie się premiera biografii Krzysztofa Kieślowskiego pióra Stanisława Zawiślińskiego.

Kieślowski. Ważne, żeby iść ukazuje wielkiego reżysera na tle powojennych losów Polski. Znalazło się to wiele nieznanych faktów, prywatne listy, ciekawe opinie o polskim reżyserze. Dzięki tej pozycji dowiemy się jaki był tak naprawdę jego pierwszy film, dlaczego Duńczycy kochają Kieślowskiego, poznamy jego skandynawskie powinowactwo, dowiemy, że Premier Polski był krewnym Kieślowskiego oraz że reżyser był wielkim miłośnikiem psów.

Stanisław Zawiśliński - dziennikarz i wydawca. Autor i współautor książek popularyzatorskich o ludziach filmu, m.in. o reżyserach - Agnieszce Holland, Allanie Starskim, Jerzy Kawalerowiczu, Jerzym Hoffmanie , i aktorach - Bogusławie Lindzie i Zbigniewie Zamachowskim. Jest autorem scenariuszy do kilku filmów dokumentalnych. W roku 1994 opublikował głośną książkę Kieślowski bez końca, a po śmierci artysty poświęcony mu album i wspomnienia. Reportersko - eseistyczna biografia Kieślowski-ważne, żeby iść jest jego najnowszą książką.

Z okazji zbliżającej się 10. rocznicy śmierci Krzysztofa Kieślowskiego przygotowane są wydarzenia, składające się na cykl „W kręgu Kieślowskiego”:
Telewizja Polska przygotowuje film biograficzny o reżyserze;
Muzeum Kinematografii organizuje multimedialną wystawę „Kieślowski – ślady i pamięć”;
Kino Kieślowskiego, kino po Kieślowskim – międzynarodowa konferencja.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dhc2pa8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhc2pa8
dhc2pa8