Trwa ładowanie...

Premier Tusk otrzymał książkę o historii Kaszubów

Premier Tusk otrzymał książkę o historii KaszubówŹródło: PAP/Bogdan Borowiak
d1n7t7m
d1n7t7m

Pierwszy tom pracy Historia Kaszubów w dziejach Pomorza autorstwa prof. Gerarda Labudy otrzymał w sobotę w Poznaniu premier Donald Tusk. Premier przyjechał tam m.in. w związku z 90. rocznicą powstania Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Jestem niezwykle wzruszony. Nie wszyscy być może zdają sobie sprawę z tego, kim dla Kaszubów jest osoba prof. Labudy . Otrzymanie książki z dedykacją z jego rąk to jest taka chwila, dla której warto się urodzić - mówię to jako skromny magister historii - powiedział Tusk.

W książce znalazła się m.in. dedykacja prof. Labudy : „Kaszubie z Warszawy przynosi w darze Kaszuba z Poznania historię Kaszubów, naszej wspólnej małej ojczyzny”.

d1n7t7m

- Cieszę się, że w Poznaniu spotyka się dwóch z trzech najwybitniejszych, żyjących, polskich Kaszubów: premier Rzeczpospolitej i nestor polskich historyków, wybitny mediewista, prof. Gerard Labuda . Trzeci z tej trójki, abp. Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński, nie mógł przybyć na to spotkanie - powiedział podczas uroczystości rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza, prof. Bronisław Marciniak.

Profesor Gerard Labuda urodził się w 1916 r. na Kaszubach. Historyk mediewista, specjalista w dziedzinie historii Kaszub. Były rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W jego dorobku naukowym jest ponad 1600 prac, w tym liczne artykuły i prace zbiorowe.

d1n7t7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n7t7m