Trwa ładowanie...
targi
23-04-2010 13:29

Polskie książki w Chinach

Polskie książki w ChinachŹródło: Inne
d3adfnm
d3adfnm

Jutro rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie.

W targach, po 20-letniej nieobecności, weźmie udział siedem polskich wydawnictw: PWN, PZWL i Wydawnictwa Komunikacji i Łączności przygotowały tytuły naukowe, Rosikon Press albumy fotograficzne, Debit książki dla młodych czytelników, zaś Muza i Bezdroża pokażą swe przewodniki.

Polskie stoisko przygotowuje Ars Polona.

Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie należą do największych i najbardziej liczących się na rynku azjatyckim. Bierze w nich udział około 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów świata. Zlokalizowane w liczącym 26 tys. mkw. China International Exhibition Center coraz chętniej odwiedzane są przez wydawców i agentów z zachodniej Europy i USA: Chiny bowiem uważane są przez ekspertów za największy i najszybciej rozwijający się książkowy rynek świata. Roczna produkcja sięga 120 tys. tytułów, zakupy praw do przekładów stale rosną. W badaniach dotyczących ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu Chińczycy na czwartym miejscu wymieniają lekturę.

Nasze kontakty z chińskimi wydawcami były dotychczas sporadyczne.Uczestniczyli oni w I Międzynarodowych Targach Księgarskich, zorganizowanych w Poznaniu w 1957 roku. Ostatni raz przyjechali do Warszawy na Międzynarodowe Targi Książki w 2000 roku.

d3adfnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3adfnm