Trwa ładowanie...
chiny
23-04-2010 13:30

Polskie książki artystyczne w Chinach

Polskie książki artystyczne w ChinachŹródło: Inne
d3adfnm
d3adfnm

Wystawę polskich książek artystycznych z łódzkiego wydawnictwa Correspondance des Arts (CdA) otwarto w Singapurze.

To pierwsza tego typu wystawa w Azji Południowo- Wschodniej.

Ekspozycja, prezentująca ponad trzydzieści unikatowych książek, została przygotowana przez wydawnictwo z inicjatywy Ambasady RP w Singapurze z okazji otwarcia w tym państwie-mieście nowej siedziby biblioteki narodowej. Wystawie towarzyszy katalog prezentujący twórczość wydawnictwa na przestrzeni ostatnich 25 lat.

– Jak wszystkie publikacje CdA, także katalog został specjalnie zaprojektowany z użyciem tradycyjnej, japońskiej techniki oprawy – informuje Janecki. Wśród kilkudziesięciu prezentowanych książek artystycznych znalazła się wyróżniona w połowie lat 90. na targach w Lipsku nagrodą dla „Najpiękniejszej książki świata” - książka Jakuba Boehmego objawienia dotyczące Boga, nicości i natury, także duszy ludzkiej i człowieczego ciała. Oprócz niej na wystawie zobaczyć można publikacje takich autorów jak: Czesław Miłosz , Wisława Szymborska , Rainer Maria Rilke.

Książki CdA powstają od 1980 roku, z przeciętną częstotliwością - jedna rocznie, w nakładzie od kilku do kilkudziesięciu sztuk. Cechuje je ręczne wykonanie, oryginalna grafika, nietypowa oprawa. Książki te znajdują się w najważniejszych światowych kolekcjach, m.in. w Londynie, Waszyngtonie, Berlinie, Bibliotece Watykańskiej, Bibliotece Narodowej w Warszawie i w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Singapurska Biblioteka Narodowa wzbogaciła się w tym roku o nowy 17-kondygnacyjny, nowoczesny budynek. Rocznie bibliotekę odwiedza ponad 31 mln osób. Jej stałymi członkami jest 1,7 mln mieszkańców. Wystawa polskich książek artystycznych z łódzkiego wydawnictwa CdA prezentowana będzie tam do 11 grudnia br.

d3adfnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3adfnm