Trwa ładowanie...
targi
23-04-2010 13:44

Polska na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie

Polska na Międzynarodowych Targach Książki w LondynieŹródło: Inne
d3w4wjs

W dniach 14-16 kwietnia 2008 odbywają się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair), organizowane w centrum targowym Earls Court. To najpoważniejsza po targach frankfurckich impreza branżowa na świecie, ważne miejsce sprzedaży praw autorskich.

W tegorocznych targach weźmie udział 1,550 wystawców z 62 krajów, wśród nich: wydawcy, agenci literaccy, księgarze, bibliotekarze. Targi nie są otwarte dla publiczności.

Rynek anglojęzyczny jest ze zrozumiałych względów rynkiem kluczowym dla obecności przekładów polskiej literatury na świecie. W ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii ukazała się m.in. Śmierć w Breslau Marka Krajewskiego (Quercus/Maclehose) oraz Ostatnie życzenie Andrzeja Sapkowskiego (Gollancz/Orion).

Program targów przewiduje liczne seminaria i spotkania branżowe. Tegoroczny „Market Focus” to Kraje Arabskie.

d3w4wjs

Na organizowanym przez IK polskim stoisku o powierzchni 70 m kw. zaprezentuje się 25 wystawców: Bellona, Bertelsmann Media, Bosz, Czarne, Drukarnia Naukowo-Techniczna, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, International Publishing Service IVAX, Księgarnia Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Nasza Księgarnia, Opolgraf, Ozgraf, Polish Scientific Publishers PWN, Prószyński i S-ka, Rosikon Press, Studio Emka, W.A.B., Wilga, WSIP, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, Wydawnictwo Naukowe UAM, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwo Sejmowe, Zapolex, ZNAK.

d3w4wjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w4wjs