Trwa ładowanie...

Polscy pisarze na Międzynarodowych Targach Książki

Polscy pisarze na Międzynarodowych Targach KsiążkiŹródło: Inne
d29coz4
d29coz4

Wśród gości rozpoczynających się dziś 50. Międzynarodowych Targów Książki znalazło się wielu wybitnych polskich autorów.

Z czytelnikami spotkają się: Janusz Głowacki, Jarosław Marek Rymkiewicz, Julia Hartwig, Hanna Krall, Jarosław Abramow-Newerly, Dorota Masłowska i Papcio Chmiel, Ewa Woydyłło Grażyna Szapołowska, Jerzy Sosnowski, Ewa Lipska, Włodzimierz Bolecki, Jarosław Mikołajewski, Marek Huberath, Janusz Wiśniewski, Tomasz Piątek.

Gdzie indziej Ewy Lipskiej. Najnowszy zbiór wierszy jednej z najlepszych polskich autorek, której ostatnia książka Ja znalazła się w gronie finalistów nagrody literackiej Nike 2004. Tom Gdzie indziej w sposób błyskotliwy, przejmujący i odważny penetruje pułapki egzystencji i języka.

Włodzimierz Bolecki zaprezentuje Ciemną miłość. Szkice do portretu Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tomie czytelnik znajdzie odkrywcze, inspirujące interpretacje najważniejszych utworów twórcy Innego świata, jego portret wielokrotny, ale także próby usytuowania jego dorobku na tle - choćby - memuarystyki innych pisarzy pochodzących z Europy.

Tomasz Piątek jest autorem powieści Nionio. Jest to powieść o próbach rozwikłania pewnej zagadki. Kilkoro ludzi – czterech mężczyzn i jedna kobieta – ginie bez śladu. W jakiś czas potem w księgarniach pojawiają się książki opisujące dalsze losy zaginionych, codzienną krzątaninę. Po książkach przychodzą seriale. I komiksy. Poszukiwania prowadzi Andrzej, były policjant, który odszedł ze służby, aby zająć się kilkuletnim synkiem (tytułowym Nioniem) i... zostać rycerzem. „Templum”, elitarna firma Andrzeja, to zespół ochroniarzy z etosem, którzy zamiast stopni służbowych używają osobliwie unowocześnionych tytułów rycerskich i składają przysięgę obrony cudzego ŻZM (życia, zdrowia i mienia). W sukurs ojcu przychodzi Nionio. Malec traktuje śledztwo jak niezwykłą, tajemniczą zabawę. I właśnie dzięki temu widzi ślady niedostrzegane przez dorosłych tropicieli...

d29coz4

Wielbiciele pisarstwa Jerzego Sosnowskiego będą mogli spotkać się z autorem i poznać jego refleksje na temat Ach. Bohaterem Ach jest świadomy Polak, który odziedziczywszy tradycję uformowaną w czasach komunizmu stanął przed koniecznością skonfrontowania jej z rzeczywistością i przeformułowania. Pisarz swobodnie porusza się wśród najistotniejszych kwestii współczesności - cielesność, przemoc, świętość, wyobcowanie, prywatyzacja religii, rozpad wspólnoty, kultura masowa to tylko niektóre z problemów poddanych autorskiej wiwisekcji na stronach Ach.

Ewa Wojdyłło zaprezentuje swą nową książkę Sekrety kobiet. Pisze w niej jak chcieć, pragnąć, wybaczać, oczekiwać, żądać, nazywać po imieniu, płakać bez wstydu, krzyczeć bez poczucia winy, być sobą bez strachu przed cudzą oceną. Demaskuje również mity na temat związków sugerując realne sposoby budowania relacji między partnerami.

Grażyna Szapołowska będzie podpisywać swą książkę Pocałunki. Jest to zbiór elektryzujących, przesyconych mrocznym erotyzmem opowiadań. Owładną wyobraźnią każdego – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki tym miniaturom poznajemy zupełnie nową Grażynę Szapołowską - wrażliwą artystkę obdarzoną zmysłem wnikliwej obserwacji i talentem językowym.

d29coz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29coz4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj