Trwa ładowanie...
d19i8m9

"Polowanie z sępem”: Współzałożyciel i dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro napisał książkę

"Polowanie z sępem" jest pierwszą powieścią Eugeniusza Korina. Korin prowadzi teatr, reżyseruje, ale jak się okazuje to nie wszystkie talenty mistrza teatru. W czerwcu nakładem Wydawnictwa Literackiego Korin zadebiutował jako autor.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Polowanie z sępem" ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego
"Polowanie z sępem" ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego (Materiały prasowe)
d19i8m9

Autor porywa czytelnika w świat zbrodni, walki dobra ze złem i egzystencjalnych pytań, które zadaje sobie każdy z nas.

W kampanii promującej książkę wzięły udział gwiazdy. W spotach, pełnych mroki tajemnicy wystąpilim.in. Szymon Bobrowski, Aleksandra Popławska, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Cezary Pazura i Michał Żebrowski.

Fani, zarówno teatralni jak i rzesze śledzące dokonania zawodowe aktorów, sądzili, że jest to zapowiedź nowej produkcji filmowej z plejadą znakomitości aktorskich.

d19i8m9

Zobacz też: Otylia Jędrzejczak napisała autobiografię. Premiera w listopadzie

Jak się okazało wszyscy aktorzy polecają książkę Korina, która jest prawdziwym majstersztykiem, pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanego obrotu spraw jest gratką dla miłośników dobrej powieści, którzy w swoich literackich poszukiwaniach szukają czegoś więcej niż tylko kryminału…

O książce:
Są zbrodnie, na które brakuje paragrafu. On wykrył właśnie taką…Wielokrotny płatny morderca Diuna znika z sali warszawskiego sądu podczas ogłoszenia wyroku.

Jest on kolejnym z kilkudziesięciu najbardziej bezwzględnych przestępców, którzy wymknęli się organom sprawiedliwości w ciągu ostatnich sześciu lat. Znikają z cel więziennych, z aresztów śledczych, z sal szpitali psychiatrycznych albo tuż przed wydaniem nakazów ich aresztowania...

Komendant główny obawia się, że mordercom może pomagać któryś z policjantów wysokiej rangi. Powołuje specjalny zespół śledczy składający z dwóch oficerów poza wszelakimi podejrzeniami: nadkomisarza Wolina z Biura Spraw Wewnętrznych i zastępcy dyrektora Centralnego Biura Śledczego Policji inspektora Bożka. Mają odpowiedzieć na pytanie, czy w policji nie ma kreta...

Zobacz też: Zachwycający debiut kryminalny. Sobczak szturmem wkracza na polską scenę kryminalną!

Połączenie analitycznej intuicji byłego astrofizyka Wolina z doświadczeniem Bożka – żywej legendy wydziału zabójstw – bardzo szybko przynosi rezultaty. Ale Wolinowi nie daje spokoju pewna myśl… Podejrzenie tak absurdalne, że aby pójść jego tropem, musi zapomnieć o wszystkim, co dotąd wiedział, czuł i w co wierzył.

To opowieść o walce Człowieka ze Złem. Walce, która nie ma szczęśliwego zakończenia, ale którą Człowiek mimo wszystko podejmuje, gdyż tak samo niezniszczalna jak potęga Zła, jest potęga Dobra.

Materiały prasowe

Eugeniusz Korin (ur. 9 października 1954 roku w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg) – reżyser teatralny i filmowy, producent teatralny, autor tłumaczeń, adaptacji i scenariuszy, pedagog. Współzałożyciel i aktualny dyrektor artystyczny Teatru 6. piętro w Warszawie.

d19i8m9

Podziel się opinią

Share

d19i8m9

d19i8m9