Trwa ładowanie...

Polityczny ”testament" Pawła Adamowicza. Każdy ma do niego dostęp

Książka Pawła Adamowicza "Gdańsk jako wspólnota” uznawana jest po jego śmierci za testament polityczny. Wydawca zdecydował się na udostępnienie darmowego pliku w sieci.

Polityczny ”testament" Pawła Adamowicza. Każdy ma do niego dostępŹródło: East News
dzavnv7
dzavnv7

Książka zamordowanego prezydenta pt. "Gdańsk jako wspólnota" ukazała się w listopadzie 2018 roku, mniej więcej dwa miesiące przed atakiem nożownika, nakładem wydawnictwa "Słowo/obraz terytoria".

Paweł Adamowicz w przedmowie pisał: "Książka jest podziękowaniem dla mieszkańców Gdańska, którzy aż siedmiokrotnie mi zaufali, wybierając mnie na radnego i prezydenta miasta".

Książka ukazała się w nakładzie kilkuset egzemplarzy. Można ją było kupić na stronie internetowej wydawnictwa oraz w księgarniach. Szybko się rozeszła. Po zabójstwie Adamowicza wydawnictwo zdecydowało się na udostępnienie jej za darmo.

Zobacz też: Prezydent Duda nie wystąpi o odznaczenie dla Adamowicza. Poczeka na wniosek

Od prezydenta dla gdańszczan

Sandra Wronka ze "Słowo/obraz terytoria" powiedziała nam: - Nie mamy intencji zarabiać na tej książce. Dlatego udostępniliśmy ją za darmo we wersji PDF.

Rzeczywiście książka jest już dostępna za darmo w całości TUTAJ.

dzavnv7

Stanisław Rosiek, prezes gdańskiego wydawnictwa "Słowo/obraz terytoria", powiedział "Wyborczej": - Po śmierci prezydenta ta książka stała się jego testamentem. Jako wydawca uznałem, że bez względu na to, czy dodrukowywane egzemplarze książki sprzedadzą się, czy nie, powinny być zawsze dostępne dla czytelników. I będą dostępne. Uważam, że jest to książka ważna, dla gdańszczan i nie tylko. Jej ważność rośnie z każdym dniem.

Kto jednak woli wersję papierową, będzie mógł ją kupić za ok. 30 zł. Trwa właśnie dodruk. Nowe egzemplarze mają być dostępne od najbliższej środy.

W książce znajdziemy wspomnienia Adamowicza, anegdoty, opisy jego spotkań i wyjazdów. Adamowicz tłumaczył też, dlaczego niesłusznie łączono go z Amber Gold.

dzavnv7

Ale jest też dużo fragmentów poświęconych filozofii i praktyce zarządzania dużym europejskim miastem. Dla tych, którzy interesują się samorządem lokalnym, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnych, jest to lektura obowiązkowa. Także dla tych, którzy nie znali Pawła Adamowicza osobiście, ale chcą dowiedzieć się więcej na temat kulis jego pracy.

dzavnv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzavnv7