WP

Polityczny ”testament" Pawła Adamowicza. Każdy ma do niego dostęp

Książka Pawła Adamowicza "Gdańsk jako wspólnota” uznawana jest po jego śmierci za testament polityczny. Wydawca zdecydował się na udostępnienie darmowego pliku w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książka Pawła Adamowicza dostępna jest w sieci.
Książka Pawła Adamowicza dostępna jest w sieci. (East News)
WP

Książka zamordowanego prezydenta pt. "Gdańsk jako wspólnota" ukazała się w listopadzie 2018 roku, mniej więcej dwa miesiące przed atakiem nożownika, nakładem wydawnictwa "Słowo/obraz terytoria".

Paweł Adamowicz w przedmowie pisał: "Książka jest podziękowaniem dla mieszkańców Gdańska, którzy aż siedmiokrotnie mi zaufali, wybierając mnie na radnego i prezydenta miasta".

Książka ukazała się w nakładzie kilkuset egzemplarzy. Można ją było kupić na stronie internetowej wydawnictwa oraz w księgarniach. Szybko się rozeszła. Po zabójstwie Adamowicza wydawnictwo zdecydowało się na udostępnienie jej za darmo.

WP

Zobacz też: Prezydent Duda nie wystąpi o odznaczenie dla Adamowicza. Poczeka na wniosek

Od prezydenta dla gdańszczan

Sandra Wronka ze "Słowo/obraz terytoria" powiedziała nam: - Nie mamy intencji zarabiać na tej książce. Dlatego udostępniliśmy ją za darmo we wersji PDF.

Rzeczywiście książka jest już dostępna za darmo w całości TUTAJ.

WP

Stanisław Rosiek, prezes gdańskiego wydawnictwa "Słowo/obraz terytoria", powiedział "Wyborczej": - Po śmierci prezydenta ta książka stała się jego testamentem. Jako wydawca uznałem, że bez względu na to, czy dodrukowywane egzemplarze książki sprzedadzą się, czy nie, powinny być zawsze dostępne dla czytelników. I będą dostępne. Uważam, że jest to książka ważna, dla gdańszczan i nie tylko. Jej ważność rośnie z każdym dniem.

Kto jednak woli wersję papierową, będzie mógł ją kupić za ok. 30 zł. Trwa właśnie dodruk. Nowe egzemplarze mają być dostępne od najbliższej środy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Łupak: "W obronie Magdaleny Adamowicz. Niech mówi o mężu jak najczęściej" (OPINIA)

W książce znajdziemy wspomnienia Adamowicza, anegdoty, opisy jego spotkań i wyjazdów. Adamowicz tłumaczył też, dlaczego niesłusznie łączono go z Amber Gold.

WP

Ale jest też dużo fragmentów poświęconych filozofii i praktyce zarządzania dużym europejskim miastem. Dla tych, którzy interesują się samorządem lokalnym, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnych, jest to lektura obowiązkowa. Także dla tych, którzy nie znali Pawła Adamowicza osobiście, ale chcą dowiedzieć się więcej na temat kulis jego pracy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy Aleksandra Dulkiewicz wyjdzie z cienia Pawła Adamowicza? [OPINIA]

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP