Trwa ładowanie...
dikmvef
15-04-2010 00:00

Testament

książka
Oceń jako pierwszy:
dikmvef
Testament
Tytuł oryginalny

The Codex

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

„Pozdrowienia z krainy zmarłych” – tak zaczyna się oświadczenie Maxwella Broadbenta, znalezione na taśmie wideo po jego tajemniczym zniknięciu. Otoczony aurą skandalu poszukiwacz skarbów i rabuś grobów Broadbent zgromadził przed zaginięciem wartą ponad pół miliarda kolekcję bezcennych dzieł sztuki, klejnotów i wyrobów artystycznych, które tak samo jak on znikły z rezydencji w Nowym Meksyku.

Po początkowych podejrzeniach, iż to rabunek, prawda okazuje się o wiele bardziej niezwykła: Broadbent pogrzebał się razem ze swoim skarbem w jakimś zakątku świata, w tajemnicy niczym egipski faraon, rzucając przy tym ostatnie wyzwanie swoim trzem synom. Aby odzyskać bajeczny spadek, muszą odszukać starannie ukryty grobowiec.

Zaczyna się wyścig, ale nie tylko trzej bracia poszukują skarbu. Tajemnica jest tak zdumiewająca, iż nie da się długo ukryć. Skoro na szali znajduje się pół miliarda dolarów oraz starożytny kodeks Majów, mogący kryć lekarstwo na raka i inne śmiercionośne choroby, na polowanie wyruszają wkrótce i inni. Niektórzy nie cofną się przed niczym, by tylko dobrać się do grzebalnych dóbr Broadbenta.

Testament
Numer ISBN

83-7469-368-1

Wymiary

145x225

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

280

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dikmvef
dikmvef
dikmvef