Trwa ładowanie...
d381qtb
kraków
23-04-2010 13:17

Poetycki Kraków

d381qtb
d381qtb

Wiersze poetów XX wieku poświęcone Krakowowi znalazły się w antologii pt. "To miasto jest wszędzie... wydanej przez Biuro Kraków 2000. Obok utworów Czesława Miłosza są w niej utwory m.in. Agnieszki Osieckiej , Macieja Maleńczuka i Marcina Świetlickiego , Kazimiery Iłłakowiczówny, Jarosława Iwaszkiewicza , Stanisława Wyspiańskiego , Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego , Jana Lechonia , Juliana Przybosia , poezja Bronisława Maja oraz Andrzeja Sikorowskiego i Michała Zabłockiego. Wszystkie utwory łączy motyw Krakowa.
Wyboru i opracowania tekstów dokonał Jerzy Illg. Jak podkreślił, nie chciał, by była to antologia środowiskowa, poświęcona poszczególnym grupom poetyckim. Klamrą, która spina antologię, są wiersze noblisty Czesława Miłosza (zaczynając od utworu Piękne czasy z Traktatu Poetyckiego do wiersza W Krakowie, który powstał w 2001 r.)
Antologia, wydana w 2 tys. egzemplarzy, jest ilustrowana miedziorytami Krzysztofa Skórczewskiego. Jak zapowiada Bogusław Sonik dyrektor Biura Kraków 2000, w styczniu w kilku miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, odbędą się imprezy promujące tę książkę.
Na zdjęciu: Agnieszka Osiecka

d381qtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d381qtb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj