Trwa ładowanie...

Poczytaj dzieciom. Nowość w serii "Czytam sobie wciąż"

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – "Czytam sobie", wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija. W ramach cyklu 14 marca ukazały się kolejne tytuły.

Share
Poczytaj dzieciom. Nowość w serii "Czytam sobie wciąż"Źródło: Materiały prasowe
d2i894d

Specjalnie dla ciekawych wszystkiego badaczy świata oraz w związku z dwoma tegorocznymi jubileuszami przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści:

  • "Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim" Wojciecha Widłaka z ilustracjami Joanny Rusinek. Książka wydana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przypomina również marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z wielkich Polaków, którzy wolność i niepodległość wywalczyli.
  • "Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej" Ewy Nowak z ilustracjami Anny Kurdziel. Opowieść wydana w hołdzie Irenie Sendlerowej i z okazji ustanowienia roku 2018 jej rokiem. Irena Sendlerowa to osoba, która ryzykowała swoje życie, by ratować drugiego człowieka. Jej odwaga i poświęcenie pozwoliły 2,5 tysiącu dzieci opuścić getto. Książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu. Historię Ireny Sendlerowej oceniły merytorycznie Mirjam Böhm oraz Anna Dybała-Pacholak z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w ramach głównej serii premierę ma trylogia „Historie spod podłogi” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Marcina Minora. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości przez parę wesołych i rezolutnych kłębków kurzu. Jak mówi autorka Justyna Bednarek "Historie… wzięły się z samego życia. Wszystkie postaci są prawdziwe. A już szczególnie prawdziwi są Kudełek i Grubelek. Prawdę mówiąc, całe osiedla pełne Kudełków i Grubelków pięknie rozwijają się we wszystkich kątach mojego domu”.

d2i894d

"Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Na rynku jest już ponad 60 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest
do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

Podczas najbliższych Poznańskich Targów Książki – PEGAZIK (23-25 marca br.) w ramach kontynuacji Akcji „Czytam sobie” premierę będzie miał Labirynt Czytam sobie. Miejsce do twórczych zabaw ze słowem w oparciu o książki z serii i promujące samodzielne czytanie wśród dzieci.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dotychczas „Czytam sobie” zostało docenione przez niezależne gremia. Otrzymało nagrody
im. Kallimacha, Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, wyróżnienie specjalne w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, wyróżnienie przyznane przez Polską Sekcję IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych oraz zostało wpisane na listę Skarbów Muzeum Literatury Dziecięcej.

d2i894d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i894d
d2i894d