Trwa ładowanie...
d1xd9fu

PiS zablokował projekt uchwały w sprawie uczczenia przez Sejm noblistki Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk 10 grudnia otrzymała literacką Nagrodę Nobla w Sztokholmie z rąk króla Szwecji. PiS nie chciał gratulować pisarce, opozycja zrobiła to przy niemal pustych ławach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk podczas noblowskiego wykładu
Olga Tokarczuk podczas noblowskiego wykładu (PAP/EPA)
d1xd9fu

O sprawie dowiadujemy się z Twittera. Aleksandra Gajewska, działaczka samorządowa i posłanka Komisji Obywatelskiej napisała: "#PiS odrzuca na Konwencie Seniorów projekt uchwały w sprawie uczczenia przez Sejm naszej noblistki Olgi #Tokarczuk! Spodziewaliście się czegoś innego?"

Inna posłanka KO, Barbara Nowacka napisała: "Zgłosiliśmy (KO) projekt uchwały sejmu gratulującej @tokarczukolga otrzymania literackiej nagrody Nobla. I co? I @pisorgpl zablokował. Zajmie się tym komisja sejmowa. Kiedyś. W przyszłości. Wstyd..."

Małgorzata Kidawa-Błońska po zakończonych obradach napisała: "Sejm poprzedniej kadencji potrafił przyjmować uchwały w drodze aklamacji. Dziś PiS nie chciało uchwały ws. wyrażenia uznania dla Olgi Tokarczuk. Zrobiliśmy to po zakończeniu głosowań. Przy prawie pustych ławach po stronie PiS."

Tymczasem Olga Tokarczuk spotkała się z czytelnikami w Sztokholmie.Czekali na nią od rana, kolejka wypełniła cały hol budynku i ciągnęła się na chodniku na zewnątrz.

d1xd9fu

Podziel się opinią

Share

d1xd9fu

d1xd9fu