Trwa ładowanie...
telewizja
23-04-2010 13:50

Pegaz wraca

Pegaz wracaŹródło: Inne
d2d96f6
d2d96f6

14 marca po pięciu latach przerwy na antenę TVP1 powróci magazyn kulturalny Pegaz.

20-minutową audycję poświęconą kulturze i sztuce poprowadzi Filip Łobodziński, publicysta Newsweeka i wieloletni dziennikarz „Wiadomości”. Program będzie prezentowany w telewizyjnej Jedynce w soboty o godz. 8.40.

- Pegaz ma być programem opiniotwórczym o wysokiej kulturze, na pewno nie będzie to magazyn dla wszystkich widzów - mówi „Polsce The Times” zastępca dyrektora TVP1 ds. artystycznych, który pracuje nad formułą Pegaza.

Decyzję o przywróceniu magazynu podjął wiceprezes TVP Tomasz Rudomino. Jego kadencja kończy się jednak tydzień po premierze programu (został oddelegowany z rady nadzorczej na trzy miesiące), nie wiadomo więc, jak długo program zagości w Jedynce.
- Najważniejsze jest to, co się dzieje teraz. Na razie pracujemy, żeby magazyn był jak najlepiej przygotowany i spodobał się widzom - informuje Rogowiecki.

Pegaz zadebiutował w TVP we wrześniu 1959 r. Jego twórcą i wieloletnim prezenterem był Grzegorz Lasota. Do 2004 r. w gronie jego prowadzących znaleźli się także m.in.: Maciej Wierzyński, Krzysztof T. Toeplitz, Andrzej Urbański, Tomasz Jastrun, Marcin Świetlicki i Kazimiera Szczuka.

d2d96f6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d96f6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj