Trwa ładowanie...
telewizja
23-04-2010 13:50

Pegaz wraca

Share
Pegaz wracaŹródło: Inne
d49l2r3

14 marca po pięciu latach przerwy na antenę TVP1 powróci magazyn kulturalny Pegaz.

20-minutową audycję poświęconą kulturze i sztuce poprowadzi Filip Łobodziński, publicysta Newsweeka i wieloletni dziennikarz „Wiadomości”. Program będzie prezentowany w telewizyjnej Jedynce w soboty o godz. 8.40.

- Pegaz ma być programem opiniotwórczym o wysokiej kulturze, na pewno nie będzie to magazyn dla wszystkich widzów - mówi „Polsce The Times” zastępca dyrektora TVP1 ds. artystycznych, który pracuje nad formułą Pegaza.

Decyzję o przywróceniu magazynu podjął wiceprezes TVP Tomasz Rudomino. Jego kadencja kończy się jednak tydzień po premierze programu (został oddelegowany z rady nadzorczej na trzy miesiące), nie wiadomo więc, jak długo program zagości w Jedynce.
- Najważniejsze jest to, co się dzieje teraz. Na razie pracujemy, żeby magazyn był jak najlepiej przygotowany i spodobał się widzom - informuje Rogowiecki.

Pegaz zadebiutował w TVP we wrześniu 1959 r. Jego twórcą i wieloletnim prezenterem był Grzegorz Lasota. Do 2004 r. w gronie jego prowadzących znaleźli się także m.in.: Maciej Wierzyński, Krzysztof T. Toeplitz, Andrzej Urbański, Tomasz Jastrun, Marcin Świetlicki i Kazimiera Szczuka.

d49l2r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49l2r3