Trwa ładowanie...

Oriana Fallaci w obronie karykatur Mahometa i wolności prasy

Oriana Fallaci w obronie karykatur Mahometa i wolności prasyŹródło: Inne
d1evpoy
d1evpoy

W obronie karykatur Mahometa i wolności prasy na Zachodzie oraz przeciwko wejściu Turcji do Unii Europejskiej wystąpiła na łamach prawicowego dziennika „Libero” znana włoska pisarka Oriana Fallaci .

Jej zdaniem, zabójstwo katolickiego księdza w Turcji jest najstraszliwszym epizodem wojny islamu z Zachodem.

Włoska gazeta opublikowała nową wersję wstępu, jaki Fallaci napisała do swego tomu Apokalipsa z 2005 roku, który jest pełną pasji filipiką przeciwko islamowi i politykom zachodnim, ulegającym presji świata muzułmańskiego.

Jak podkreśliła, musiała to uczynić po męczeńskiej śmierci włoskiego księdza Andrei Santoro, który 5 lutego został zamordowany po mszy w kościele w Trabzonie w Turcji. Zbrodnię tę, popełnioną przez nastoletniego fanatyka, pisarka uznała za "najbardziej znaczący i oburzający, rozdzierający i niewybaczalny epizod wojny, jaką islam wypowiedział Zachodowi". Dlatego - twierdzi ona - Turcja nie powinna wejść do Unii Europejskiej. Przywódców Unii, popierających przyjęcie tego kraju do UE Fallaci nazwała kalifami i wezyrami.

d1evpoy

– Teraz kalifowie i wezyrowie z Zachodu, podporządkowanego już islamowi, chcą wprowadzić Turcję do Unii Europejskiej, chociaż Europa od 2 tysięcy lat składa się z chrześcijan, którzy lepiej lub gorzej żyją zgodnie z cywilizacją i wartościami chrześcijańskimi – napisała.

– Turcja tymczasem zamieszkana jest przez muzułmanów, którzy od ponad 1300 lat żyją według niecywilizowanych wartości muzułmańskich – dodała.

Fallaci skrytykowała wszystkich tych, którzy potępili satyrę oraz zakwestionowali zasadę wolności słowa i myśli, gwarantowaną przez konstytucję. Dodała, że ci sami ludzie nigdy, przenigdy nie protestują przeciwko satyrze, wyszydzającej Chrystusa na krzyżu i nie protestują przeciwko karykaturom, filmom i sztukom teatralnym, w których wyśmiewa się chrześcijan, a zwłaszcza katolików.

Fallaci ponownie wyraziła opinię, że islamscy fundamentaliści to nowi naziści na Ziemi oraz powtórzyła, że - jej zdaniem - nie istnieje umiarkowany islam.

d1evpoy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1evpoy