Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk: Powstał kalkulator dla czytelników noblistki

Krakowski start-up stworzył kalkulator, który wylicza i porównuje, w jakim tempie przeczytamy książki polskiej noblistki. To absolutna nowość, którą dołączyli do pozostałych kalkulatorów dostępnych na ich stronie.

Olga Tokarczuk: Powstał kalkulator dla czytelników noblistkiŹródło: Materiały prasowe
d3jjdm5

"Kalkulator jest przeznaczony dla wszystkich miłośników książek. Niezależnie od tego, czy ktoś już czytał książki Olgi Tokarczuk, czy dopiero zamierza się zapoznać się z jej twórczością. Nasz kalkulator bowiem nie tylko proponuje najlepszą kolejność przeczytania książek noblistki, ale potrafi też ułożyć plan na ferie świąteczne" - napisali na swojej stronie Omnicalculator.

Narzędzie pokazuje, że standardowy polski czytelnik, który poświęci każdego dnia co najmniej godzinę czasu, przeczyta "Księgi Jakubowe" w zaledwie 30 dni. Czy jednak faktycznie? Kalkulator z pewnością ma ten minus, że nie bierze pod uwagę trudności lektury. Do niektórych wątków trzeba wracać, przypominać sobie co kilka rozdziałów, aby móc je połączyć w spójną całość.

ZOBACZ WIDEO: Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Radosław Fogiel mówi, jak zareagował Jarosław Kaczyński

Plusem natomiast jest to, że dane można dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb. Można sprawdzić tempo czytania książek od najkrótszej do najdłuższej lub skorzystać tylko z tych skategoryzowanych jako "najpopularniejsze".

d3jjdm5

Przypomnijmy, że 10 października Szwedzka Akademia poinformowała, że Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 1996 r. Tokarczuk otrzymała nagrodę "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia". Oficjalne wręczenie nagrody nastąpi 10 grudnia w Sztokholmie.

Olga Tokarczuk jest autorką książek: "Podróży ludzi Księgi", „"Prawieku i innych czasów", "Gry na wielu bębenkach", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Ksiąg Jakubowych" oraz "Biegunów", za którą w 2018 r. otrzymała międzynarodową Nagrodę Bookera.

d3jjdm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jjdm5