Trwa ładowanie...
d25jubd

Olga Tokarczuk podbija Stany Zjednoczone. Jej książka jest czytelniczym hitem

Amerykanie zachwycają się książką Olgi Tokarczuk. "Dzieło cudownie dziwne" - piszą dziennikarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk odebrała do tej pory jednego Man Bookera
Olga Tokarczuk odebrała do tej pory jednego Man Bookera (East News)
d25jubd

"Prowadź swój pług przez kości umarłych", choć wydana w Polsce w 2009 r., dzięki tłumaczeniu na język angielski przeżywa za oceanem odrodzenie. Powieść właśnie trafiła do portalu, który agreguje oceny i recenzje z najbardziej prestiżowych magazynów. Wszystkie oceny kryminału Olgi Tokarczuk są pozytywne. Dziennikarze zamieszczają przychylne opinie, nazywając naszą pisarkę nowym głosem feminizmu.

ZOBACZ TEŻ: "Pokot": Olga Tokarczuk o filmie i książce

"Book Marks" zgromadził do tej pory 14 różnych recenzji powieści. Wszystkie, co do jednej, są pozytywne i zachwalają warsztat polskiej autorki. Dziennikarka prestiżowego "The New York Times Book Review" tak skomentowała książkę Tokarczuk:

d25jubd

- Dzieło cudownie dziwne! Ta książka nie jest zwykłym dziwactwem: to filozoficzna bajka o życiu i śmierci, która próbuje ujawnić największe sekrety.

Zobacz też: Olga Tokarczuk bez nagrody Man Booker International 2019. Laureatką Jokha Alharthi

Ale to nie jedyna pozytywna recenzja. Michael Upchurch z "The Boston Globe" napisał, że pokochał główną bohaterkę od pierwszego zdania.

- Czasami pierwsze zdanie narracji z perspektywy pierwszej osoby może tak żywo uchwycić osobowość bohatera, że od razu chcesz spędzić tyle czasu, ile możesz w jego towarzystwie.

Zobacz też: Polska kultura ma się dobrze, choć rząd robi dużo, by miała się źle

- Olga Tokarczuk jest mistrzynią powieści, która kwestionuje to, czym powieść powinna być - napisała Marta Skrabacz z "The Sydney Morning Herald".

"Drive your plow over the bones of the dead" ukazała się za granicą 12 września 2018 r. Przekład Antonii Lloyd-Jones bardzo szybko zdobył uznanie krytyków. Książka została nominowana do Man Bookera 2019 r. I choć nagroda powędrowała do Jokhi Alharthi, autorki "Niebańskich ciał", to jednak od czasu nominacji krąg fanów Tokarczuk poszerza się z dnia na dzień.

d25jubd

Podziel się opinią

Share

d25jubd

d25jubd