Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk podbija Stany Zjednoczone. Jej książka jest czytelniczym hitem

Amerykanie zachwycają się książką Olgi Tokarczuk. "Dzieło cudownie dziwne" - piszą dziennikarze.

Olga Tokarczuk podbija Stany Zjednoczone. Jej książka jest czytelniczym hitemŹródło: East News
d2fvhfs
d2fvhfs

"Prowadź swój pług przez kości umarłych", choć wydana w Polsce w 2009 r., dzięki tłumaczeniu na język angielski przeżywa za oceanem odrodzenie. Powieść właśnie trafiła do portalu, który agreguje oceny i recenzje z najbardziej prestiżowych magazynów. Wszystkie oceny kryminału Olgi Tokarczuk są pozytywne. Dziennikarze zamieszczają przychylne opinie, nazywając naszą pisarkę nowym głosem feminizmu.

ZOBACZ TEŻ: "Pokot": Olga Tokarczuk o filmie i książce

"Book Marks" zgromadził do tej pory 14 różnych recenzji powieści. Wszystkie, co do jednej, są pozytywne i zachwalają warsztat polskiej autorki. Dziennikarka prestiżowego "The New York Times Book Review" tak skomentowała książkę Tokarczuk:

- Dzieło cudownie dziwne! Ta książka nie jest zwykłym dziwactwem: to filozoficzna bajka o życiu i śmierci, która próbuje ujawnić największe sekrety.

Zobacz też: Olga Tokarczuk bez nagrody Man Booker International 2019. Laureatką Jokha Alharthi

Ale to nie jedyna pozytywna recenzja. Michael Upchurch z "The Boston Globe" napisał, że pokochał główną bohaterkę od pierwszego zdania.

d2fvhfs

- Czasami pierwsze zdanie narracji z perspektywy pierwszej osoby może tak żywo uchwycić osobowość bohatera, że od razu chcesz spędzić tyle czasu, ile możesz w jego towarzystwie.

Zobacz też: Polska kultura ma się dobrze, choć rząd robi dużo, by miała się źle

- Olga Tokarczuk jest mistrzynią powieści, która kwestionuje to, czym powieść powinna być - napisała Marta Skrabacz z "The Sydney Morning Herald".

"Drive your plow over the bones of the dead" ukazała się za granicą 12 września 2018 r. Przekład Antonii Lloyd-Jones bardzo szybko zdobył uznanie krytyków. Książka została nominowana do Man Bookera 2019 r. I choć nagroda powędrowała do Jokhi Alharthi, autorki "Niebańskich ciał", to jednak od czasu nominacji krąg fanów Tokarczuk poszerza się z dnia na dzień.

d2fvhfs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fvhfs