Trwa ładowanie...
d3yo8ov

Olga Tokarczuk: Pierwsze spotkanie z Noblistką odbędzie się we Wrocławiu

Już w najbliższy weekend 18-20 października 2019 r. odbędzie się wydarzenie literackie, Bruno Schultz Festiwal. Gościem specjalnym będzie noblistka Olga Tokarczuk. Dziś o godz. 11.00 rusza wydawanie biletów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tej pory Olga Tokarczuk udzielała wywiadów w Niemczech podczas trasy promocyjnej
Do tej pory Olga Tokarczuk udzielała wywiadów w Niemczech podczas trasy promocyjnej (WP.PL)
d3yo8ov

Organizatorzy Bruno Schulz. Festiwal zaplanowali na niedzielę, 20 października spotkanie z Olgą Tokarczuk. Spotkanie z autorką miało odbyć się w Oratorium Marianum. Jednak gdy w ubiegły czwartek poinformowano, że Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla, organizatorzy zdecydowali się na większą salę, która pomieści ok. 1800 osób.

- Olga ma olbrzymią publiczność we Wrocławiu, ale jednak Nobel to Nobel - powiedział Irek Grin, szef festiwalu i dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury.

Dyskusja z noblistką została zapowiedziana jako "spotkanie z najwybitniejszą polską pisarką współczesną, która w swych książkach snuje fascynujące opowieści, a na co dzień nie waha się zajmować zdecydowanego stanowiska w najgorętszych polskich sporach”.

d3yo8ov

Zobacz też: Tokarczuk na konferencji w Niemczech: "Kluczowe wybory. Demokracja albo ucieczka z Europy"

Wydarzenie odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki. Drzwi zostaną otwarte w niedzielę 20 października o godz. 15.30, a spóźnialscy nie zostaną wpuszczeni na spotkanie.

Rozmowę z noblistką poprowadzi Katarzyna Kantner, autorka monografii "Jak działać za pomocą słów? Proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny”. Publiczność nie będzie miała tym razem możliwości zadawania pytań, a pisarka nie będzie podpisywać swoich książek ani rozdawać autografów.

Przed narodowym Forum Muzyki zostanie również ustawiony telebim, na którym będzie wyświetlane spotkanie z pisarką. Transmisję będzie można oglądać na żywo także przez internet w języku polskim (także migowym) i angielskim.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązywać będą bezpłatne wejściówki. Można je odebrać 17 października od godz. 11.00 w kasach NFM.

Zobacz też: Olga Tokarczuk w pierwszym wywiadzie po Nagrodzie Nobla: Dziś będę celebrować

d3yo8ov

Podziel się opinią

Share

d3yo8ov

d3yo8ov