ycipk-2h7wa0

Olga Tokarczuk ma szansę na drugiego Man Bookera

Ogłoszono nominacje do Man Booker International Prize 2019. Na longliście znalazła się Olga Tokarczuk z powieścią "Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Książka, choć została wydana w 2009 r., to na język angielski została przetłumaczona dopiero w ubiegłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
22 maja 2018 r. Olga Tokarczuk odebrała międzynarodową nagrodę
22 maja 2018 r. Olga Tokarczuk odebrała międzynarodową nagrodę (East News)
ycipk-2h7wa0

Powieść Olgi Tokarczuk została przetłumaczona z języka polskiego przez Antonię Lloyd-Jones, a wydało ją wydawnictwo Fitzcarraldo Editions. Historia o Janinie Duszejko znalazła się z zestawieniu 13 nominowanych obok takich autorów jak: Tommy Wiering, Annie Ernaux, Sara Stridsberg, Hwang Sok-yong, czy Juan Gabriel Vásquez. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 maja 2019 r. Jeśli naszej autorce uda się dostać kolejną prestiżową nagrodę, będzie to już druga w jej pisarskim dorobku.

Zobacz też: Olga Tokarczuk laureatką Man Booker International Prize

Przypomnijmy, że Olga Tokarczuk w zeszłym roku została uhonorowana Nagrodą Bookera za książkę "Bieguni” ("Flights”) w tłumaczeniu Jennifer Croft. Była to pierwsza powieść tej polskiej autorki przełożona na język angielski. W tym roku na longliście znalazło się aż osiem kobiet.

ycipk-2h7wa0

Większość nominowanych tytułów została wydana przez niszowe wydawnictwa, a tylko dwie książki ukazały się nakładem większych domów wydawniczych. Autorka jeszcze w żaden sposób nie odniosła się do nominacji w social mediach.

Zobacz też: Olga Tokarczuk chciałaby zmienić narodowość... na WOŚP

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2h7wa0

ycipk-2h7wa0
ycipk-2h7wa0