Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk ma szansę na drugiego Man Bookera

Ogłoszono nominacje do Man Booker International Prize 2019. Na longliście znalazła się Olga Tokarczuk z powieścią "Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Książka, choć została wydana w 2009 r., to na język angielski została przetłumaczona dopiero w ubiegłym roku.

Olga Tokarczuk ma szansę na drugiego Man BookeraŹródło: East News
d4ca19r
d4ca19r

Powieść Olgi Tokarczuk została przetłumaczona z języka polskiego przez Antonię Lloyd-Jones, a wydało ją wydawnictwo Fitzcarraldo Editions. Historia o Janinie Duszejko znalazła się z zestawieniu 13 nominowanych obok takich autorów jak: Tommy Wiering, Annie Ernaux, Sara Stridsberg, Hwang Sok-yong, czy Juan Gabriel Vásquez. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 maja 2019 r. Jeśli naszej autorce uda się dostać kolejną prestiżową nagrodę, będzie to już druga w jej pisarskim dorobku.

Przypomnijmy, że Olga Tokarczuk w zeszłym roku została uhonorowana Nagrodą Bookera za książkę "Bieguni” ("Flights”) w tłumaczeniu Jennifer Croft. Była to pierwsza powieść tej polskiej autorki przełożona na język angielski. W tym roku na longliście znalazło się aż osiem kobiet.

Większość nominowanych tytułów została wydana przez niszowe wydawnictwa, a tylko dwie książki ukazały się nakładem większych domów wydawniczych. Autorka jeszcze w żaden sposób nie odniosła się do nominacji w social mediach.

d4ca19r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ca19r