Trwa ładowanie...
d3tvhrt

Olga Tokarczuk ma szansę na drugiego Man Bookera

Ogłoszono nominacje do Man Booker International Prize 2019. Na longliście znalazła się Olga Tokarczuk z powieścią "Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Książka, choć została wydana w 2009 r., to na język angielski została przetłumaczona dopiero w ubiegłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
22 maja 2018 r. Olga Tokarczuk odebrała międzynarodową nagrodę
22 maja 2018 r. Olga Tokarczuk odebrała międzynarodową nagrodę (East News)
d3tvhrt

Powieść Olgi Tokarczuk została przetłumaczona z języka polskiego przez Antonię Lloyd-Jones, a wydało ją wydawnictwo Fitzcarraldo Editions. Historia o Janinie Duszejko znalazła się z zestawieniu 13 nominowanych obok takich autorów jak: Tommy Wiering, Annie Ernaux, Sara Stridsberg, Hwang Sok-yong, czy Juan Gabriel Vásquez. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 maja 2019 r. Jeśli naszej autorce uda się dostać kolejną prestiżową nagrodę, będzie to już druga w jej pisarskim dorobku.

Zobacz też: Olga Tokarczuk laureatką Man Booker International Prize

Przypomnijmy, że Olga Tokarczuk w zeszłym roku została uhonorowana Nagrodą Bookera za książkę "Bieguni” ("Flights”) w tłumaczeniu Jennifer Croft. Była to pierwsza powieść tej polskiej autorki przełożona na język angielski. W tym roku na longliście znalazło się aż osiem kobiet.

d3tvhrt

Większość nominowanych tytułów została wydana przez niszowe wydawnictwa, a tylko dwie książki ukazały się nakładem większych domów wydawniczych. Autorka jeszcze w żaden sposób nie odniosła się do nominacji w social mediach.

Zobacz też: Olga Tokarczuk chciałaby zmienić narodowość... na WOŚP

d3tvhrt

Podziel się opinią

Share

d3tvhrt

d3tvhrt