Trwa ładowanie...
metamorfozy
29 kwietnia 2011, 13:30

Odnaleziono rękopisy Owidiusza

Wykładowcy z hiszpańskiego Uniwersytetu w Huelvie w Adaluzji znaleźli ponad 70 rękopisów Owidiusza.

Odnaleziono rękopisy OwidiuszaŹródło: "__wlasne
d3bj507
d3bj507

Wykładowcy z hiszpańskiego Uniwersytetu w Huelvie w Adaluzji znaleźli ponad 70 rękopisów Owidiusza .

Naukowcy*z filologii klasycznej z Huelvy postanowili na nowo wydać Metamorfozy Owidiusza .* W związku z tym zwrócili się z prośbą o udostępnienie rękopisów autora Przemian do bibliotek uniwersyteckich na całym świecie (m.in. w Sewilli, Baltimore i Paryżu). Teksty zaczęły napływać i wtedy okazało się, że niektóre biblioteki przechowywały rękopisy Owidiusza, nie wiedząc, kto jest ich autorem.

* Metamorfozy*to złożony z piętnastu ksiąg poemat epicki, przedstawiający przy pomocy wątków mitologii greckiej i rzymskiej stworzenie i historię świata. Owidiusz przedstawia tu 250 mitów rzymskich i greckich zawierających motyw przemiany. Metamorfozy uznawane jest za dzieło, z którym żaden inny utwór, oprócz Biblii, nie może się równać jeśli chodzi o ilość motywów czerpanych zeń przez literaturę europejską wszystkich epok. Metamorfozy powstały między rokiem 2 a 8 n.e. w Rzymie.

Prace nad obejmującym 15 ksiąg poematem zakończą się za dwa lata.

* Owidiusz to największy rzymski poeta czasów cesarza Augusta.*Zyskał sławę jako autor poezji miłosnej, poematu epickiego Metamorfozy i frywolnego poematu Sztuka kochania . Był ogromnie popularny u swoich współczesnych i nigdy nie stracił ich sympatii, mimo wygnania z Rzymu.

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj