Trwa ładowanie...

Odnaleziono rękopisy Owidiusza

Wykładowcy z hiszpańskiego Uniwersytetu w Huelvie w Adaluzji znaleźli ponad 70 rękopisów Owidiusza.

Odnaleziono rękopisy OwidiuszaŹródło: "__wlasne
d4n43er
d4n43er

Wykładowcy z hiszpańskiego Uniwersytetu w Huelvie w Adaluzji znaleźli ponad 70 rękopisów Owidiusza .

Naukowcy*z filologii klasycznej z Huelvy postanowili na nowo wydać Metamorfozy Owidiusza .* W związku z tym zwrócili się z prośbą o udostępnienie rękopisów autora Przemian do bibliotek uniwersyteckich na całym świecie (m.in. w Sewilli, Baltimore i Paryżu). Teksty zaczęły napływać i wtedy okazało się, że niektóre biblioteki przechowywały rękopisy Owidiusza, nie wiedząc, kto jest ich autorem.

* Metamorfozy*to złożony z piętnastu ksiąg poemat epicki, przedstawiający przy pomocy wątków mitologii greckiej i rzymskiej stworzenie i historię świata. Owidiusz przedstawia tu 250 mitów rzymskich i greckich zawierających motyw przemiany. Metamorfozy uznawane jest za dzieło, z którym żaden inny utwór, oprócz Biblii, nie może się równać jeśli chodzi o ilość motywów czerpanych zeń przez literaturę europejską wszystkich epok. Metamorfozy powstały między rokiem 2 a 8 n.e. w Rzymie.

Prace nad obejmującym 15 ksiąg poematem zakończą się za dwa lata.

* Owidiusz to największy rzymski poeta czasów cesarza Augusta.*Zyskał sławę jako autor poezji miłosnej, poematu epickiego Metamorfozy i frywolnego poematu Sztuka kochania . Był ogromnie popularny u swoich współczesnych i nigdy nie stracił ich sympatii, mimo wygnania z Rzymu.

d4n43er
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n43er