Trwa ładowanie...
rosja
23 kwietnia 2010, 13:38

Od rozpadu ZSRR śmierć poniosło 250 dziennikarzy

Od rozpadu ZSRR śmierć poniosło 250 dziennikarzyŹródło: Inne
d1ef7ju
d1ef7ju

Związek Dziennikarzy Rosyjskich poinformował, że od rozpadu ZSRR w 1991 r. śmierć poniosło 250 dziennikarzy rosyjskich, przy czym tendencja ta nasila się w ostatnich latach.

– Liczba dziennikarzy, którzy ponieśli śmierć, wynosi obecnie 250. Wyjaśniono tylko nieliczne z tych zgonów, pozostałych spraw nigdy nie zamknięto – oświadczył prezes związku Wsiewołod Bogdanow.

Bogdanow zapowiedział, że Związek Dziennikarzy Rosyjskich utworzy ośrodek dla dzieci dziennikarzy, którzy zginęli, w celu zagwarantowania im pomocy materialnej i wyższego wykształcenia.

Zapewnił też, że związek uczyni co tylko możliwe, by śmierć dziennikarzy w Rosji nie pozostała zwykłą statystyką.

d1ef7ju

Najgłośniejszą sprawą dotyczącą śmierci dziennikarza w Rosji było zabójstwo wybitnej rosyjskiej dziennikarki i obrończyni praw człowieka Anny Politkowskiej . 48-letnia Politkowska , autorka książek m.in. o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce prezydenta Władimira Putina, została zastrzelona 7 października ubiegłego roku w windzie swojego domu w centrum Moskwy. Sprawcy mordu do dziś nie ujęto.

d1ef7ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj