Trwa ładowanie...
d1zlpje

Śmieją się z narodowców. "Bitwa pod Empikiem" hitem internetu

Uczestnicy Marszu Niepodległości, który 11.11 przeszedł ulicami Warszawy, ponownie spowodowali zniszczenia. Doszło też do starć z policją, m.in. pod jednym z salonów sieci Empik. Sytuacje, choć groźne, nie mogły nie zostać obśmiane w sieci. Powstały memy, które są prawdziwymi hitami internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości 2020, "Bitwa pod Empikiem", autor nieznany
Marsz Niepodległości 2020, "Bitwa pod Empikiem", autor nieznany (Facebook)
d1zlpje

W trakcie Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do wielu starć policji z narodowcami. Jedno z nich miało miejsce pod salonem Empik przy rondzie im. Charlesa De Gaulle'a. Pojawiały się doniesienia, że sklep został podpalony i zdewastowany, ponieważ na nagraniach było widać, jak uczestnicy marszu przedzierają się pod banerem firmy.

Okazuje się, że uczestnicy marszu przełamali barierki i zmierzyli się z policją w przejściu obok sklepu. Sytuacja stała się na tyle absurdalna, że internauci postanowili ją obśmiać, przerabiając ją na memy. Hitem internetu jest "Bitwa pod Empikiem".

Prof. Andrzej Matyja o postawie Edyty Górniak: "Jej wiedza zatrzymała się na poziomie starożytności"

Na Facebooku krąży przerobiony obraz Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Zostały zachowane elementy dzieła wybitnego malarza, ale dodano też ujęcia z tegorocznego marszu. Wklejono m.in. maszerującego Roberta Bąkiewicza, baner Empiku, policję powstrzymującą narodowców, anonimowych uczestników protestu, którzy wykonują gesty "Heil Hitler". Widać też odpalone race.

d1zlpje

Nie zabrakło przykrych elementów symbolizujących wydarzenia z marszu, jak m.in. płonący balkon pracowni pana Stefana Okołowicza (ogień został wzniecony przez race rzucane przez narodowców, celowali w balkon wyżej) i postrzelony fotoreporter Tomasz Gutry.

Cała przeróbka w bardzo dobry sposób ukazuje groteskowość incydentów z marszu, ale też tragedię niewinnych osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zlpje

Podziel się opinią

Share
d1zlpje
d1zlpje