Trwa ładowanie...

Obchody 100-lecia Ani z Zielonego Wzgórza

Obchody 100-lecia Ani z Zielonego WzgórzaŹródło: Inne
d3py5kr
d3py5kr

W lipcu ukazało się nowe wydanie Błękitnego Zamku bardzo popularnej książki dla nieco starszych czytelników. Jest to pełne wydanie (wcześniejsze wersje były nieco okrojone), w nowym tłumaczeniu Agnieszki Kuc.

19 września 2008 roku, dla fanów pisarki jest przygotowana dodatkowa niespodzianka -bogato ilustrowana zdjęciami biografia L.M. Montgomery autorstwa Mollie Gillen Maud z Wyspy Księcia Edwarda. Książka zawiera szereg ciekawostek z życia prywatnego oraz dotyczących twórczości literackiej.

Wiosną 2009 r. w Polsce ukaże się Droga do Zielonego Wzgórza, napisana na zlecenie spadkobierców Montgomery przez inną autorkę historia Ani od urodzin do dnia, kiedy zamieszkała ona na Zielonym Wzgórzu.

d3py5kr

Wielki Piknik - 100 lecie powieści Ania z Zielonego Wzgórza

3 tys. 660 butelek soku marchewkowego wypili w czwartek wznosząc toast za zdrowie Ani z Zielonego Wzgórza uczestnicy urodzinowego przyjęcia w Krakowie. Bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery skończyła 100 lat.

Za zdrowie Ani z Zielonego Wzgórza wznieśli razem z dziećmi: ambasador Kanady w Polsce David Preston i właścicielka Wydawnictwa Literackiego, które ma wyłączność na publikowanie w Polsce książek o Ani, Vera Michalski-Hoffmann.

- Dla każdego chyba Ania jest symbolem tego, czego pragniemy w życiu: przyjaźni, akceptacji i domu. Ale przede wszystkim Ania symbolizuje moc wyobraźni - mówił ambasador.

d3py5kr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3py5kr