Trwa ładowanie...

Nowy kwartalnik literacki „Wyspa”

Nowy kwartalnik literacki „Wyspa”Źródło: Inne
d3sqxpb
d3sqxpb

W archipelagu polskiej literatury pojawiła się nowa „Wyspa”. Taki tytuł bowiem nosi kwartalnik literacki, którego premiera odbyła się 27 marca w warszawskim Domu Literatury.

Redaktorem naczelnym pisma jest Marek Ławrynowicz, który prowadził wczorajsze spotkanie i przedstawił w jego trakcie redakcję oraz zespół autorski. Oprócz niego w skład redakcji wchodzą Maria Jentys, Katarzyna Bieńkowska – szefowa działu poezji, Dorota Suwalska, Krzysztof Masłoń oraz Wacław Holewiński jako szef działu prozy.

Kilkadziesiąt obecnych na wieczorze promocyjnym osób miało możliwość wysłuchania fragmentów opublikowanych tekstów w wykonaniu samych autorów, natomiast fragmenty prozy nieobecnego Mariusza Sieniewicza brawurowo wykonał Maciej Orłoś. Opowiadając o idei powstania „Wyspy” Marek Ławrynowicz, mówił, że aby „Wyspa” była jak witraż, w którym każdy element ma swoją rolę, podkreślając że pismo będzie miało charakter uniwersalny i prezentowało to co w polskiej literaturze już znane i dojrzałe obok tego co młode, świeże i równie oryginalne.

Wydawcą kwartalnika literackiego „Wyspa” jest Biblioteka Analiz.

d3sqxpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sqxpb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj