Trwa ładowanie...
nowa książka
18-02-2014 16:44

Nowy dreszczowiec JK Rowling nosi tytuł "Jedwabnik"

Autorka przygód o Harrym Potterze JK Rowling ukończyła pisanie nowego dreszczowca "Jedwabnik" (ang. Silkworm), który ukaże się w druku 19 czerwca - potwierdził wydawca Little, Brown & Company.

Nowy dreszczowiec JK Rowling nosi tytuł "Jedwabnik"Źródło: Wall to Wall Media LTD/Andrew Montgomery
d1vd2ab
d1vd2ab

Autorka przygód o Harrym Potterze JK Rowling ukończyła pisanie nowego dreszczowca "Jedwabnik" (ang. Silkworm), który ukaże się w druku 19 czerwca - potwierdził wydawca Little, Brown & Company.

To trzecia książka JK Rowling dla dorosłych i druga powieść detektywistyczna napisana pod pseudonimem Robert Galbraith. Poprzednia "Wołanie Kukułki" (ang. The Cukoo's Calling) ukazała się w ub. r. Obie powieści łączy postać detektywa Cormorana Strike'a i jego ambitnej pomocniczki Robin Ellacott.

Tym razem Strike stara się rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia pisarza Owena Quine'a, tuż po tym, jak przygotował on do druku demaskatorską książkę o swoich znajomych. Strike zaangażowany przez żonę pisarza rychło przekonuje się, że został on zamordowany z powodu napisania tej książki.

"Gdy Quine'a znaleziono brutalnie zamordowanego w niewyjaśnionych okolicznościach, detektyw Strike ma bardzo mało czasu, by zrozumieć motywy bezwzględnego zabójcy. Z kimś takim nigdy wcześniej nie miał do czynienia" - napisano na stronach Robert Galbraight.com.

d1vd2ab

"Od lektury trudno się oderwać, a fabuła pełna jest nieoczekiwanych zwrotw" - zaznaczono.
O tym, że JK Rowling i Galbraith to jedna i ta sama osoba ujawnił w ub. r. "Sunday Times". Tygodnik przeprowadził dziennikarskie śledztwo, by ustalić, jak nikomu nieznany debiutant mógł napisać tak dojrzałą powieść. Gazeta korzystała z pomocy językoznawcy, ktry dokonał analizy porównawczej tekstów Galbraitha i Rowling.

Później wyszło na jaw, że źródłem informacji była niedyskrecja jednego z prawników w firmie adwokackiej wynajętej przez pisarkę, który powiedział o tym przyjaciółce żony.

Pisarkę, która anonimowo wysłała wydawcy rękopis, przeproszono i wypłacono odszkodowanie, które wraz z honorarium autorskim przeznaczyła na cele charytatywne. Po wyjściu na jaw jej tajemnicy Rowling założyła Robertowi Galbraithowi stronę internetową.
Autorka bestsellerów o Harrym Potterze ujawniła, że ma w planach serię książek detektywistycznych o prywatnym detektywie Strike'u, będącym nieślubnym dzieckiem znanej osobistości, weteranem wojennym i człowiekiem z zasadami.

d1vd2ab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vd2ab