Nowe książki Doroty Masłowskiej i Sławomira Shutego, Historia piękna pod redakcją Umberto Eco – to tylko niektóre propozycje wydawców przygotowane na rozpoczynające się w czwartek 50. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.
Nowa książka Doroty Masłowskiej Paw królowej ukaże się nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża, natomiast tegoroczny laureat Paszportu Polityki Sławomir Shuty publikuje swoją nową powieść Produkt Polski w wydawnictwo HA!ART.
Reader's Digest w związku z obchodzoną właśnie 10. rocznicą działalności wydawnictwa w Polsce zaprosiło na targi Kena Folleta – jednego z najbardziej znanych na świecie autorów powieści sensacyjnych. Jego najnowsza książka Zamieć będzie jedną z targowych premier.
W związku z polska premierą książki _Monte Cassino_, jej autor - Matthew Parker - będzie gościł na targach.
Nowością przygotowaną tuż przed targami jest też bogato ilustrowana Historia piękna pod redakcją Umberto Eco. Na podstawie tekstów filozofów, pisarzy, uczonych, mistyków i teologów oraz świadectw artystów książka pokazuje, w jaki sposób pojmowano piękno natury, świata i człowieka.
Natomiast wydawnictwo Muza opublikowało właśnie najnowszą książkę cenionego izraelskiego pisarza Amosa Oza. Opowieść o miłości i mroku to autobiografia, sięgająca do historii rodziny autora. Z okazji publikacji książki Amos Oz odwiedzi warszawskie targi.
Będzie też tam można spotkać Matthew Pearla, autora niedawno wydanej powieści Klub Dantego. To kryminał z nawiązaniami do Boskiej Komedii Dantego. Książka, będąca debiutem pisarskim, odniosła sukces w wielu krajach.
Targową nowością jest też powieść Długa droga w dół Nicka Hornby'ego. Skomplikowane perypetie czworga niedoszłych samobójców prowadzą, jak zwykle w powieściach tego autora do humorystycznego happy endu.
Gościem targów będzie amerykański pisarz Steve Yarbrough, którego powieść Widzialne duchy zebrała w Polsce ciepłe recenzje. Tym razem Czytelnik opublikował jego najnowszą powieść Jeńcy wojenni, rozgrywającą się podczas II wojny światowej w Missisipi. Nowością jest też książka jednego z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy rosyjskich Wiktora Jerofiejewa Dobry Stalin.
Na targi do Warszawy przyjedzie też szwedzki autor powieści kryminalnych Henning Mankell. Zasłynął on serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych, których bohaterem jest komisarz Wallander. W ciągu ostatnich dwu lat w Polsce ukazały się jego cztery powieści.
Na targi książki Wydawnictwo Literackie przygotowało ostatni już tom dzieł Stanisława Lema. _Lata Czterdzieste. Dyktanda_, a Czytelnik - nowe wydanie _Kalendarza i klepsydry_ Tadeusza Konwickiego w wersji „nieokrojonej” przez cenzurę.
Inna targowa nowość Abecadło Topora Agnieszki Taborskiej to pierwsza na polskim rynku tak obszerna antologia twórczości legendarnego pisarza, rysownika, malarza i skandalisty. Ułożone w porządku alfabetycznym hasła odpowiadają głównym tematom jego artystycznej i literackiej twórczości.