Trwa ładowanie...

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska - czerwiec 2018

Zbiorcze wydanie trylogii Marshal Blueberry, albumy komiksowe z cyklu DC Odrodzenie,Trzy duchy Tesli. Sztokawska tajemnica, a także pierwszy album monumentalnej sagi poświęconej wikingom Ludzie Północy. Saga anglosaska to tylko kilka czerwcowych nowości od wydawnictwa Egmont.

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska - czerwiec 2018Źródło: Materiały prasowe
d4brz06
d4brz06

Premiera 6 czerwca 2018 r.

Plansze Europy. Marshal Blueberry
Scenariusz: Jean Girard
Rysunki: William Vance, Michel Rouge
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony
Format: 215x290
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-3502-4
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Zbiorcze wydanie trylogii Marshal Blueberry, która stanowi opowieść poboczną bestsellerowego cyklu Blueberry Jeana Girauda (czyli Moebiusa).
Arizona, rok 1868. Stacjonujący w Forcie Navajo porucznik Blueberry dostaje misję federalną. Ma wyruszyć do pogranicznego miasteczka Heaven, by objąć tam funkcję marshala. Władze USA podejrzewają, że Heaven jest centrum zakrojonego na wielką skalę przemytu broni, która trafia do Meksyku. Nim jednak Blueberry rozpocznie misję, musi zająć się sprawą nielegalnej sprzedaży karabinów indiańskim powstańcom w samym Forcie Navajo.
W Marshalu Blueberrym mistrz komiksu Jean Giraud (Feralny Major, Świat Edeny, Arzach) zajął się tylko scenariuszem, a zadania narysowania ilustracji podjęli się dwaj znani graficy, William Vance i Michel Rouge, którzy stworzyli plansze idealnie pasujące do stylu prezentowanego przez Girauda w cyklu głównym.

Marvel Classic. Deadpool Classic, tom 5
Scenariusz: Joe Kelly, James Felder
Rysunki: David Brewer, Joe Cooper, Walter McDaniel,
Mark Powers, Brian Smith, Pete Woods
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 276 stron
Format: 170x260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-2676-3
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

d4brz06

Piąty tom zbierający wczesne przygody Najemnika z Nawijką. Dziwne rzeczy przydarzają się Deadpoolowi, odkąd los ludzkości spoczął w jego rękach. Nie dość, że prześladują go zombie, zapaśnicy sumo, króliki szablastozębne i maleńki klon Wade’a Wilsona, to jeszcze pewien albinos ma dla niego niepokojące wieści. Czyżby Deadpool był... żonaty?!
Autorami tego tomu są scenarzysta Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man) oraz rysownicy: Pete Woods (X-Men: Mordercza geneza), Scott McDaniel (Daredevil) i Joe Cooper.

*DC Odrodzenie. Batman – Jestem Bane, tom 3 *
Scenariusz: 'Tom King
Rysunki: 'David Finch, Danny Miki, Jordie Bellaire
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydekami
Objętość: 156 stron
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-3428-7
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Trzeci tom nowej serii o Mrocznym Rycerzu umieszczonej w realiach kolekcji DC Odrodzenie. Finał opowieści o konfrontacji Nietoperza z najsilniejszym złoczyńcą świata – Bane’em.
Niegdyś Batman wraz z towarzyszami pojawili się na rodzinnej wyspie Bane’a i nie dość, że go zwyciężyli, to jeszcze uszkodzili mu kręgosłup. Teraz potężny łotr zjawia się w Gotham City, aby raz na zawsze pokonać Nietoperza. Najpierw jednak chce zniszczyć wszystkich, których Mroczny Rycerz kochał lub nienawidził. Batman będzie potrzebował pomocy policjantów, przestępców, zamaskowanych stróżów prawa, a nawet szaleńców i potworów przemierzających korytarze Azylu Arkham.
Autorami albumu są znani autorzy amerykańscy: scenarzysta Tom King (The Vision, Grayson, Omega Men) i rysownik David Finch (Batman: Mroczny Rycerz, Wieczne zło).

Green Arrow – Szmaragdowy banita, tom 3
Scenariusz: Benjamin Percy
Rysunki: Otto Schmidt
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydekami
Objętość: 132 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-3425-6
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

d4brz06

Trzecia odsłona opowieści o Szmaragdowym Łuczniku, znanym jako Green Arrow, w kolekcji DC Odrodzenie.
Oliver Queen stracił wszytko. Jego siostra Emiko zaginęła. Ogromny majątek rodzinny przepadł. A cały świat uznał, że Oliver nie żyje. Dopiero wtedy zaczęły się prawdziwe problemy. Walcząc o odzyskanie tego, co stracił, Ollie nadal patroluje ulice Seattle jako zamaskowany strażnik. Jednak seria morderstw dokonanych z wykorzystaniem łuku i strzał sprawia, że na całe miasto pada strach, a Green Arrow staje się głównym podejrzanym... By oczyścić swoje imię, Szmaragdowy Łucznik musi znaleźć prawdziwego zabójcę, unikając ścigającej go policji. Czy z pomocą potężnej Black Canary Ollie zdoła odnaleźć swój cel? Czy jego reputacja zostanie na zawsze pogrzebana, a on sam straci życie?

DC Odrodzenie. Superman – Wielokrotność, tom 3
Scenariusz: Peter J. Tomasi, Patrick Gleason
Rysunki: Jorge Jimenez, Ivan Reis, Ryan Sook, Tony S. Daniel i inni
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: miękka ze skrzydekami
Objętość: 132 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-3424-9
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kolejny odcinek pasjonujących przygód Supermana w ramach kolekcji DC Odrodzenie.
Kenan Kong, nowy Super-Man z Chin, został uprowadzony. Kal-L, Czerwony Syn z Ziemi 30, zniknął. Słoneczny Superman, mistyczny obrońca Świata Snów, zaginął bez śladu. Ktoś lub coś porywa Supermanów z całego multiwersum. Aby powstrzymać międzywymiarowy terror, Kal-El, Człowiek ze Stali, największy superbohater z naszego świata, musi połączyć siły z Międzywymiarową Ligą Sprawiedliwości – niezwykłym zespołem superistot pochodzących z pięćdziesięciu dwóch równoległych światów – namierzyć porywacza i uwolnić jego kryptonijskich odpowiedników. Tymczasem kłopoty nie omijają podwórka Kentów, więc zarówno ojciec, jak i syn muszą sprostać kolejnym wyzwaniom!

*Lucky Luke. Polowanie na duchy, tom 61 *
Scenariusz: Lo Hartog Van Banda
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-3532-1
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

d4brz06

Najsłynniejszy komiksowy kowboj znowu w akcji!
Znika pełen pasażerów dyliżans kompanii przewozowej Wells Fargo. Nie odnajdują się ani podróżujący nim ludzie, ani przesyłki, ani sam pojazd. Dyrektor firmy wie, że jeszcze jeden taki niewyjaśniony przypadek, a kompania będzie musiała ogłosić upadłość. Prosi niezawodnego Lucky Luke’a, aby wyruszył wraz z następnym dyliżansem i rozwiązał zagadkę. Do Samotnego Kowboja przyłącza się słynna Calamity Jane, dama o niecodziennych manierach. Czy tym dwóm legendom Dzikiego Zachodu uda się wyjaśnić tajemnicę zaginionego dyliżansu?
Seria Lucky Luke została stworzona przez dwóch mistrzów frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak holenderski autor Lo Hartog Van Banda (np. Ambrosius, Supermax).

*Lucky Luke. Daisy Town, tom 51 *
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-3533-8
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Tak to zwykle na Dzikim Zachodzie bywało: najpierw na pustkowiu budowano saloon, potem więzienie i… powstawało miasto, którego banki i kasy sklepowe skutecznie przyciągały najgorszych opryszków.
Los ten nie ominął również cichego i spokojnego Daisy Town. Terror, kradzieże i rozboje, a nawet wojna z całym indiańskim plemieniem – oto skutki najazdu braci Daltonów. Tylko jeden człowiek i jeden koń na świecie mogą przeciwstawić się czwórce bandziorów.
Przed Państwem Lucky Luke i Jolly Jumper kontra bracia Daltonowie.
Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977, autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001).

Smerfy Komiks. Smerfuś, tom 12
Scenariusz: Peyo
Rysunki: Peyo
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-3513-0
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

d4brz06

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów.
W magiczną noc pełni niebieskiego księżyca do wioski Smerfów przylatuje bocian i zostawia tajemniczą przesyłkę. Okazuje się, że w koszyczku spoczywa nowo narodzone smerfie dziecko! Początkowo mieszkańcy wioski są przestraszeni odpowiedzialnością za malca, nie wiedzą też, jak się nim zajmować, ale szybko wszyscy – nawet Maruda! – zakochują się w Smerfusiu. Dopiero prawdziwe niebezpieczeństwa i przeciwności losu uświadamiają Smerfom, jak ważny stał się dla nich niezapowiedziany mały gość.
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Premiera 7 czerwca 2018 r.

Star Wars Komiks 3/2018
Scenariusz: Marjorie Liu, Charles Soule
Rysunki: Mark Brook, Angel Unzueta
Przekład: Jacek Drewnowski, Katarzyna Nowakowska
Oprawa: miękka
Objętość: 148 stron
Format: 170x260
Cena: 19,99
EAN: 9771899488804
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars Komiks
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Dwumiesięcznik dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące gruby magazyn z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze prezentowane są zamknięte opowieści komiksowe.
Najważniejszym bohaterem trzeciego numeru z 2018 roku jest Han Solo, a pełna akcji stustronicowa opowieść z jego udziałem rozgrywa się w czasach klasycznej trylogii filmowej, po wydarzeniach ukazanych w Nowej nadziei. Na kolejnych trzydziestu stronach znalazły się przygody znanego z nowych filmów asa myśliwskiego Poego Damerona, a numer uzupełnia krótka, humorystyczna historyjka o droidach.

Premiera 20 czerwca 2018 r.
Star Wars Legendy. Inwazja: Uchodźcy
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Colin Wilson
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167x255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-2762-3
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars Legendy
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

d4brz06

Dwadzieścia pięć lat po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci Nowa Republika kwitnie pod rządami Lei Organy Solo. Na Yavinie 4 – tym samym, z którego wystartowały myśliwce przeciw imperialnej stacji bojowej – mistrz Luke Skywalker założył akademię dla członków rosnącego w siłę nowego zakonu Jedi. Temu wszystkiemu zagraża teraz atak Yuuzhan Vongów.
Na kursie floty z innej galaktyki znajduje się pokojowa planeta Artorias. Tamtejsza rodzina królewska staje do walki, ale to dopiero początek ogromnej inwazji...

BBPO. Plaga żab 2
Scenariusz: Mike Mignola i inni
Rysunki: Guy Davis i inni
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 480 stron
Format: 170x260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-2601-5
Język oryginału: angielski
Seria: BBPO
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Kolejny tom serii BBPO, który kontynuuje rozpoczętą w poprzednim albumie sagę zwaną Plagą żab.
Biuro Badań Paranormalnych i Obrony to agencja rządowa zajmująca się zjawiskami nadnaturalnymi. Niegdyś działał w niej Hellboy, a obecnie najważniejszymi agentami są wodna istota Abe Sapien, pirokinetyczka Liz Sherman czy duch niemieckiego medium Johanna Krausa. Trwa walka BBPO z szybko rozprzestrzeniającym się kultem żab. Agenci Biura osiągają pewne sukcesy, jednak prawdziwe zagrożenie rodem z najgorszych koszmarów dopiero przed nimi. W tym tomie opowieści wnikniemy też głębiej w pochodzenie Abe’a Sapiena, poznamy ożywionego komandosa Bena Daimio i zobaczymy, do czego może doprowadzić żądza władzy pewnego przedsiębiorcy.
Twórcą pomysłu i współautorem scenariuszy do tego tomu jest sławny Mike Mignola, autor serii Hellboy. Rysunki są dziełem kilku grafików, przede wszystkim Guya Davisa, znanego z takich cykli jak The Marquis czy Sandman Mystery Theatre.

*Trzy duchy Tesli. Sztokawska tajemnica, tom 1 *
Scenariusz: Richard Marazano
Rysunki: Guilhem
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-2671-8
Język oryginału: francuski
Seria: Trzy duchy Tesli
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

d4brz06

Pierwszy tom serii łączącej science fiction z kryminałem i grozą.
1942 rok, Stany Zjednoczone. Minęło kilka miesięcy od zniknięcia słynnego wynalazcy Nikoli Tesli. Czemu jednak szukają go nie policjanci, lecz agenci służb specjalnych rządu Stanów Zjednoczonych? Tymczasem do Nowego Jorku przeprowadza się chłopiec o imieniu Travis. Poznaje niesympatycznego starego sąsiada, którego miejscowe dzieci uważają za diabła. Chcący zostać naukowcem Travis nie wierzy w przesądy, jednak szybko staje się świadkiem dziwnych wydarzeń. Co wspólnego z demonicznym starcem mają prasowe doniesienia o niezwykłych światłach w nurtach rzeki East River, zniknięciach bezdomnych, wojnie z Niemcami i cudownej broni Japończyków?
Seria jest dziełem duetu autorów francuskich – scenarzysty Richarda Marzano (współtwórcy ponad czterdziestu cykli historycznych, przygodowych i fantastycznych) oraz rysownika Guilhema, który ma na koncie trzy tytuły, w tym zbierającą bardzo wysokie oceny serię humorystyczną Space Mounties.

Marvel Classic. Wolverine, tom 3
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: różni autorzy
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 456 stron
Format: 170x260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-2752-4
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Trzeci tom serii ze scenariuszami Jasona Aarona.
Wolverine wyrusza w podróż przez czas z potwornie wkurzającym… yyy, dowcipnym… Spider-Manem. Następnie tajemnicza organizacja wysyła go do piekła, gdzie nieoczekiwanie spotyka dusze członków rodziny i przyjaciół, a wreszcie musi się zmierzyć z samym Diabłem. Na koniec zwraca się z prośbą do X-Men o pomoc w odzyskaniu kontroli nad własnym ciałem, którym zawładnęła horda demonów. A co najlepsze: Wolverine ma dziewczynę! Ukochana urządza dla niego przyjęcie urodzinowe, nie stawił się na nim tylko… sam jubilat. W tym całym zamieszaniu nie mogło oczywiście zabraknąć Mystique, która znów przygotowała dla Wolverine'a niezłą niespodziankę.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w seriach: Astonishing Spider-Man & Wolverine #1–6, Wolverine (2010) #1–9 i #5.1 oraz Wolverine: Road to Hell #1, a następnie zebrane w pierwszym tomie Wolverine. The Complete Collection ze scenariuszami Jasona Aarona z rysunkami Adama Kuberta, Renato Guedesa, Jefte Palo i Daniela Acuña.

Marvel Now. *
*
Uncanny Avengers – Kontrewolucjoniści, tom 6

Scenariusz: Rick Remender, Gerry Duggan
Rysunki: Daniel Acuña
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 108 stron
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-2658-9
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Red Skull został pokonany, ale bohaterom z Drużyny Jedności wciąż trudno zapomnieć o koszmarze, który przeżyli. Stracili przywódcę, narazili się przyjaciołom i prawie zniszczyli świat. Ktoś z pewnością zechce wykorzystać ich słabość, ale nie mogą sobie pozwolić na odpoczynek. Scarlet Witch zaginęła, a trop prowadzi na tajemniczą planetę po drugiej stronie Słońca. To, co odkryją tam Avengers, może na zawsze odmienić ich życie...
Autorami tego tomu są scenarzysta Rick Remender (Punisher, Uncanny X-Force, Venom) i rysownik Daniel Acuña (Avengers).

Marvel Now. Moon Knight – Z martwych powstaną, tom 2
Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Greg Smallwood, Giuseppe Camuncoli
Przekład: Kamil Śmiałkowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-2660-2
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom doskonałej serii dla wielbicieli historii z pogranicza horroru, kryminału i thrillera politycznego. Nieznany sprawca przetrzymuje zakładników w nowojorskim wieżowcu. Moon Knight musi zrobić wszystko, żeby ich uratować, i to na oczach milionów widzów. Niedługo potem do siedziby ONZ przybywa znienawidzony zbrodniarz wojenny z Półwyspu Somalijskiego. Niektórzy są gotowi postawić się ponad prawem, żeby wymierzyć mu sprawiedliwość...
Scenariusz tej historii napisał wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, autor serii takich jak DMZ czy Briggs Land. Rysunki stworzył Greg Smallwood (Vampironica).

Marvel Now. Avengers – Czas się kończy, tom 2
Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Stefano Caselli, Mike Deodato, Szymon Kudrański,
Mike Perkins, Kev Walker
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-2662-6
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Po ośmiu miesiącach od ujawnienia działań Iluminatów najpotężniejsi ziemscy bohaterowie nadal są podzieleni. Jedni chcą wymierzyć sprawiedliwość dawnym przyjaciołom, inni próbują za wszelką cenę powstrzymać Koterię. Co się stało z Tonym Starkiem? Gdzie się podział Doktor Strange? Czy Avengers zdołają powstrzymać zagładę światów, zanim ich czas się skończy?
Scenariusz tej historii napisał Jonathan Hickman (Nieskończoność), a za rysunki odpowiadają: Stefano Caselli (Avengers), Mike Deodato (Grzech pierworodny), Szymon Kudrański (Spawn), Mike Perkins (Kapitan Ameryka) i Kev Walker (Anihilacja).

*Kajko i Kokosz. Posiady guślorek *
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Oprawa: miękka
Objętość: 44 strony
Format: 216x285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-3567-3
Język oryginału: polski
Seria: Kajko i Kokosz
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Kajko i Kokosz – Posiady guślorek (czyli Festiwal czarownic) to drugi album przetłumaczony na gwarę góralską (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album Kajko i Kokosz – Ogromniasto gońba).
Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.
Zbliża się setna rocznica założenia Mirmiłowa, uświetniona Festiwalem Czarownic. Do grodu ma przyjechać wielu gości, więc kasztelan ze swymi dzielnymi wojami Kajkiem i Kokoszem wyruszają na łowy. Mirmił wraca z niespodziewanym łupem – w jego ręce wpada szef Zbójcerzy, Hegemon...
Barwna gwara skalnego Podhala w połączeniu z unikalnym humorem Chirsty to znakomita zabawa, a przy okazji materiał pomocniczy przy kultywacji gwary góralskiej.

Mój Kucyk Pony – Przyjaciółki na zawsze, tom 3
Scenariusz: różni autorzy
Rysunki: różni autorzy
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość: 96 stron
Format: 170x260
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-3511-6
Język oryginału: angielski
Seria: Kucyk Pony Komiks
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Komiksy z serii My Little Pony: Przyjaźń to magia, oparte na serialu telewizyjnym o takim samym tytule, zyskały ogromną popularność wśród czytelników w różnym wieku za sprawą zwariowanych pomysłów, szaleńczej akcji i niebanalnego humoru. Nic dziwnego, że wydawca i twórcy zdecydowali się obok głównej serii publikować cykle poboczne, a jeden z nich to Przyjaciółki na zawsze. Zamysłem tych komiksów jest przedstawianie par bohaterów, zarówno dobrze znanych, jak i pobocznych. Redaktor serii Bobby Curnow porównał te historie do komedii w stylu Flipa i Flapa.
W tym albumie zawarte zostały cztery opowieści pełne przyjaźni i zabawy! Babcia wybiera się na jabłkowy konwent i spotyka braci Flim Flam. Do Fluttershy z niespodziewaną wizytą przychodzi najagresywniejszy typ w okolicy – Iron Will! Rainbow Dash nie posiada się z radości, kiedy Spitfire zaprasza ją na niezwykły obóz treningowy, a Pinkie Pie znajduje spełnienie swoich marzeń... w postaci wyśmienitych, kuszących przekąsek, zwanych FeNOMNOMenami!

Premiera 27 czerwca 2018 r.

Ludzie Północy. Saga anglosaska, tom 1
Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Dean Ormston, Daniel Žeželj, Davide Gianfelice i inni
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 464 strony
Format: 170x260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-3426-3
Język oryginału: angielski
Seria: Ludzie Północy
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: historyczny

Pierwszy tom monumentalnej sagi poświęconej wikingom!
Wyspy Brytyjskie, podzielone na liczne królestwa Anglów, Sasów, Piktów i Irlandczyków, stanowiły łakomy kąsek dla wikingów szukających żyznej ziemi pod uprawy i bogatych klasztorów do złupienia. Z czasem jednak, gdy stare pogańskie wierzenia stopniowo ustępowały miejsca chrześcijaństwu, rozpoczął się zmierzch panowania Ludzi Północy nad Anglią, Szkocją i Irlandią. W kilku opowieściach autorzy komiksu ukazują różne oblicza wojen Normanów z mieszkańcami Wysp: pewien chłopiec jest świadkiem historycznego najazdu, od którego zaczął się okres wikiński; dorosły wojownik po wielu latach wraca na Orkady, by odzyskać należne mu po przodkach bogactwa; trzy skandynawskie kobiety odpierają kolejne ataki anglosaskich napastników; doświadczony łowca przestępców podąża po bezdrożach Irlandii tropem krwawego zabójcy; dziewczyna z wysokiego rodu musi stanąć na czele zbrojnego oddziału...
Głównym autorem cyklu jest scenarzysta Brian Wood (DMZ, Rebels, The Massive), a za rysunki są odpowiedzialni liczni graficy, w tym tak uznani jak Davide Gianfelice (Daredevil Reborn) i Ryan Kelly (Lucyfer).

*Transmetropolitan, tom 2 *
Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Darick Robertson
Przekład: Krzysztof Uliszewski
Oprawa: twarda
Objętość: 304 strony
Format: 170x260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-3418-8
Język oryginału: angielski
Seria: Transmetropolitan
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Drugi tom cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona. Akcja dzieje się Mieście przyszłości.
Główny bohater, Pająk Jeruzalem, niegdyś słynny dziennikarz, wraca po kilku latach spędzonych na dobrowolnym wygnaniu w górach, by wywiązać się z umowy ze swoim wydawcą.
Trafia do świata, z którego wygnały go „choroba, nienawiść i śmierć Prawdy”, by jeszcze raz spróbować opisać rzeczywistość w stylu gonzo będącym połączeniem relacji z wydarzeń z osobistymi, swobodnymi przemyśleniami autora.
Pająk zaczyna boleśnie odczuwać presję wynikającą z faktu, że znów stał się sławny. Jest coraz bardziej rozgoryczony. Miota się pomiędzy napadami depresji a narkotycznymi wizjami. Wie, że musi znaleźć sposób na opisanie najważniejszego tematu roku, nadchodzących wyborów prezydenckich. Uzbrojony jedynie w swój intelekt i czarne poczucie humoru, rozpoczyna swoistą grę z otaczającym go zewsząd politycznym cynizmem. Szuka sposobu, żeby przebić się przez propagandę i zbliżyć do prawdy. Czy jednak opinia publiczna zechce docenić te wysiłki?
Warren Ellis jest brytyjskim scenarzystą komiksowym i pisarzem, znanym w Polsce z takich serii jak Moon Knight, Thunderbolts, The Authority oraz komiksu Avengers – Wojna bez końca. Komiks dla dorosłych.

DC Deluxe. Wonder Woman, tom 2
Scenariusz: Greg Rucka, Geoff Johns
Rysunki: Drew Johnson, Rags Morales, Sean Phillips,
James Raiz, Justiniano
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 320 stron
Format: 180x275
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-3430-0
Język oryginału: angielski
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom napisanej przez sławnego scenarzystę Grega Ruckę sagi o księżniczce Amazonek Dianie, superbohaterce znanej ludziom pod imieniem Wonder Woman.
Między bogami olimpijskimi toczy się walka o władzę. Boginie knują przeciwko Zeusowi i jego braciom, którzy nie zamierzają oddać swoich tronów. Kogo poprze Ares, pan wojny? Jego machinacje doprowadzają do wskrzeszenia złowrogiej istoty znanej jako Meduza, której wzrok zamienia w kamień. Dochodzi do transmitowanego przez telewizję starcia starożytnej demonicy z Wonder Woman. Aby pokonać przeciwniczkę, Amazonka decyduje się na niesamowitą ofiarę. Potem bohaterka musi udowodnić, że nadal jest godna członkostwa w Lidze Sprawiedliwości, następnie staje oko w oko z zagrożeniem ze strony Cheetah oraz Zooma, a w końcu wraz z Wonder Girl wyrusza na wyprawę do podziemnej krainy zmarłych.
Scenarzystą przygód Wonder Woman jest wielokrotnie nagradzany amerykański twórca Greg Rucka (Detective Comics, Gotham Central, Zamieć). Rysunki w tym tomie serii są dziełem kilku grafików, między innymi takich gwiazd współczesnego komiksu jak Drew Johnson (The Shield) czy Rags Morales (Kryzys tożsamości).

*Plansze Europy. Lanfeust w Kosmosie, tom 1 *
Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Didier Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 200 stron
Format: 216x285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-3510-9
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Pierwszy tom zbiorczego wydania kolejnej serii o słynnym bohaterze komiksowej fantasy – Lanfeuście!
Lanfeust z niezdarnego pomocnika kowala stał się najpotężniejszym człowiekiem w świecie Troy i od tej pory dysponuje nieograniczoną mocą. Razem z trollem Hebiusem dostają szansę przeżycia czegoś, o czym nawet nie śnili. Na pokładzie statku kosmicznego z odległej planety przybywa agentka i proponuje im zwiedzenie całego wszechświata. Bohaterowie wyruszają w poszukiwaniu niezwykłej przygody, a wraz z nimi – C’ixi, narzeczona Lanfeusta, i… niebezpieczny Thanos. Opuszczają Troy i odkrywają, że w odległych światach przeznaczony jest im los herosów mogących decydować o przyszłości całej galaktyki. Na swojej drodze spotykają straszliwe bestie z odległych zakątków kosmosu, ale także istoty szlachetne, choć niezbyt urodziwe. Lanfeust pozna również pewną tajemnicę sprzed tysiącleci…
W pierwszym albumie zbiorczym Lanfeusta w Kosmosie znalazły się 4 tomy: Ich... Czworo, Wieże Meirrionu, Piaski Abraxaru i Wysysacze Światów.
Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. Trolle z Troy, Zdobywcy Troy) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do Lanfeusta z Troy jest Didier Tarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: Lanfeust z Troy i Odyseja Lanfeusta.

d4brz06
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4brz06