Trwa ładowanie...

Nieznane fakty z życia Ani Shirley

Nieznane fakty z życia Ani ShirleyŹródło: Inne
d1zpat2
d1zpat2

_Before Green Gables_ to tytuł kiążki Budge’a Wilsona. Ten kanadyjski pisarz postanowił uzupełnić nieznane fakty z życiorysy Ani Shirley.

LucyMaud Montgomery poznaje czytelników ze swą rudowłosą bohaterką, gdy ta miała dwanaście lat. Co wcześniej działo się z Anią? Na te pytanie szuka odpowiedzi Budge Wilson.

Ania Shirley urodziła się w Nowej Szkocji; jej rodzicami była para młodych nauczycieli. Gdy Ania miała trzy miesiące oboje zmarli. Skromny majątek został skradziony i sprzedany, nikt natomiast nie chciał zaopiekować się dziewczynką....

Wszyscy miłośnicy twórczości Lucy Maud Montgomery pamiętają, że Ania trafiła do dwóch rodzin zastępczych, w których musiała ciężko pracować. Jako ciekawostkę czytelnicy potraktują zapewne sposób, w jaki pisarz interpretuje postępowanie rodzin Thomasów i Hammondów, u których przez kilka lat żyła, a przede wszystkim pracowała Ania Shirley. Autor uważa, że panie Thomas i Hammond były tak przytłoczone obowiązkami związanymi z licznym przychówkiem i małżonkami, którzy nigdy nie pomagali swym żonom w prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci, że nie starczało im sił na zajmowanie się wziętą z przytułku sierotą.

d1zpat2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zpat2