Trwa ładowanie...

Nieznana twarz L.M. Montgomery

Nieznana twarz L.M. MontgomeryŹródło: Inne
d44o2xr
d44o2xr

Wydawnictwo Penguin Canada opublikuje ostatnią książkę Lucy Maud Montgomery , która rzuca nowe światło na autorkę Ani z Zielonego Wzgórza .

Utwór The Blythes Are Quoted miał być dziewiątą częścią sagi o Ani Shirley. W książce znalazły się opowiadania o Ani i członkach jej rodziny, wiersze pisane przez Anię i jej syna Waltera, który zginął podczas I wojny światowej.

Książka jest podzielona na dwie części: jedną, której akcja dzieje się przed wojną, i drugą – powojenną. Zdaniem wydawcy, Lucy Maud Montgomery eksperymentowała z narracją w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiła; pisarka porusza się między trzema literackimi rodzajami: prozą, poezją i dramatem.

Skrócona wersja książki, w której pominięto 100 stron, ujrzała światło dzienne w 1974 roku. W październiku Penguin Canada opublikuje książkę tak, jak ją napisała Montgomery .

d44o2xr

W oczekiwanej przez czytelników książce pojawią się tematy, które pokazują inną twarz pisarki; w ostatniej części sagi poruszane są bowiem takie tematy, jak niewierność, dzieci pochodzące ze związków pozamałżeńskich, mizoginizm, zemsta, morderstwo, rozpacz, gorycz, nienawiść, śmierć; tematy te nie są kojarzone z Montgomery .

Pomimo tych mroczniejszych tematów wydawca ma nadzieję, że The Blythes Are Quoted trafi do młodych czytelników.

d44o2xr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44o2xr