Trwa ładowanie...

Nieudana próba edukacji Gdańszczan. Ukradli nawet siatki!

Nieudana próba edukacji Gdańszczan. Ukradli nawet siatki!Źródło: PAP/Adam Warżawa
d15bpo6
d15bpo6

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku na początku stycznia zorganizowała szczytną akcję, której założeniem było szerzenie czytelnictwa wśród Gdańszczan. We współpracy z Zakładami Komunikacji Miejskiej stworzono „mobilne czytelnie”. W gdańskich tramwajach pojawiło się kilkaset książkowych tytułów, które umieszczono w siatkach z tyłu każdego siedzenia.

Niestety, nie minął tydzień od początku akcji, a już większość książek zaginęło. Organizatorzy potwierdzają, że brali pod uwagę ewentualność kradzieży niektórych pozycji, jednak nikt się nie spodziewał, że w tak krótkim czasie zabraknie prawie całego zbioru. Co gorsze, znikają także siatki, w których znajdywały się książki.

Mimo wszystko, taka sytuacja nie odstraszyła organizatorów, co więcej, zapowiadają nieustanne dokładanie czytelniczych pozycji. Każdego dnia motorniczowie dokładają po kilka książek do ponad 35 tramwajowych czytelni. Realizatorzy zapowiadają także, iż prawdopodobnie książki będą specjalnie oznakowane, aby każdy, kto zobaczy konkretny symbol wiedział, iż książka należy do „mobilnej czytelni” Gdańska.

d15bpo6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15bpo6