Trwa ładowanie...

Niedługo znów zaśpiewamy poezję

Niedługo znów zaśpiewamy poezjęŹródło: Inne
d3uprus
d3uprus

Koncerty z poezją Juliana Tuwima oraz jubileuszowy z okazji 35-lecia Wolnej Grupy Bukowina, a także konkurs o nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności znajdą się w programie 33. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Trwać one będą od 29 czerwca do 2 lipca.

Koncerty odbywać się będą wieczorami, na dziedzińcu zamkowym – poinformowała we wtorek na konferencji organizatorka Jolanta Szydzińska.

Tradycyjnie najważniejszą częścią imprezy pozostaje konkurs dla wykonawców poezji śpiewanej. Odbędzie się on 29 i 30 czerwca.

d3uprus

Pierwszego dnia imprezy publiczność obejrzy także poetycki spektakl „Kwiaty Polskie” Juliana Tuwima w wykonaniu Olgi Sawickiej i Zbigniewa Zapasiewicza. Muzykę do 45-minutowego poematu napisał Włodzimierz Nahorny.

W drugim dniu spotkań zamkowych 30 czerwca z recitalem poezji największej poetyki starożytnej, Safony wystąpi Barbara Raduszkiewicz.

1 lipca w koncercie galowym wystąpią laureaci konkursu, po nim Andrzej Poniedzielski poprowadzi koncert według własnego scenariusza zatytułowany „Tuwim...sam nie wiem...”. Wśród wykonawców są m.in. Katarzyna Groniec, Kinga Preis i Rafał Królikowski.

Ostatniego dnia imprezy 2 lipca Wolna Grupa Bukowina świętować będzie 35-lecie swojej pracy artystycznej.

W koncercie pod tytułem „Kraina łagodności” przypomniane zostaną piosenki turystyczne, poezja śpiewana oraz piosenki studenckie.

Wolna Grupa Bukowina - zespół legenda polskiego ruchu studencko-turystycznego. Zadebiutował w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół założył ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" Wolna Grupa Bukowina zdobyła jedną z głównych nagród. Grupa miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili Wojciech Bellon – twórca większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.

d3uprus

Po śmierci lidera zespołu Wojciecha Bellona grupa zawiesiła działalność. Powróciła na scenę po siedmiu latach przy okazji promocji pierwszej płyty dokumentującej dorobek zespołu i towarzyszącego jej śpiewnika. „Majster Bieda”, „Ballada o Cześku piekarzu”, „Ponidzie”, „Pejzaże Harasymowiczowskie”, „Bukowina”, „Piosenka o rzece” czy „Kołysanka dla Joanny” – to tylko niektóre tytuły, które w pamięć pokolenia 40 i 50-latków zapadły na zawsze.

d3uprus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uprus

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj