Trwa ładowanie...
d3qc7u4

Nie żyje Bogusław Polch. Rysownik miał 78 lat

Zmarł Bogusław Polch, jedna z najbardziej znanych postaci polskiego komiksu. Rysownik stworzył m.in. zeszyty przygód Kapitana Żbika, Funky Kovala i Wiedźmina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł Bogusław Polch
Zmarł Bogusław Polch (East News)
d3qc7u4

Wiadomość o śmierci Boguława Polcha przekazało w mediach społecznościowych wydawnictwo Nowa Fantastyka. Potwierdza ją Stowarzyszenie Komiksowe. Słynny rysownik zmarł w wieku 78 lat.

Na stronie Festiwalu Komiksowego w Łodzi zaś można znaleźć informację o pochówku artysty. "Ceremonia pogrzebowa Bogusława Polcha odbędzie się 9 stycznia o godz. 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, po której nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Bródnowski do grobu rodzinnego", czytamy w komunikacie.

Bogusław Polch był jedną z najważniejszych postaci polskiego komiksu. Spod jego pióra wyszły kultowe zeszyty przygód "Kapitana Żbika" (wg scenariusza Władysława Krupki, wydawanych i cieszących się dużą popularnością w latach 70.) oraz serie "Funky Koval" czy "Ekspedycja". On także przełożył na karty komiksu przygody Wiedźmina. Rysownik zajmował się również m.in. tworzeniem grafiki reklamowej i użytkowej oraz ilustracji książkowych. Był odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

d3qc7u4

Zobacz: "Komiks" sprzed prawie 44 tys. lat. Eksperci podekscytowani

d3qc7u4

Podziel się opinią

Share

d3qc7u4

d3qc7u4