Trwa ładowanie...
recenzja
17-08-2016 13:20

(Nie)uleczalne

Share
(Nie)uleczalneŹródło: Inne
d1e8z9k

Ordynator oddziału psychiatrii w jednym z filadelfijskich szpitali, Eric Parrish, kocha swoją pracę, co przekłada się na liczne sukcesy zawodowe. W życiu prywatnym nie układa mu się aż tak dobrze, ale nie traci woli walki, by jak najwięcej czasu spędzać ze swoją siedmioletnią córką. Kiedy jego pacjentem zostaje siedemnastoletni Max, wszystko zaczyna wyglądać inaczej. Eric angażuje się w nową sprawę znacznie bardziej niż powinien, jego życie nabiera rozpędu w nieprzewidywalnym kierunku, a piętrzące się problemy stawiają jego karierę pod znakiem zapytania.

Lista Scottline po raz kolejny stworzyła intrygującą fabułę, która nie pozostawia czytelnika obojętnym. „Mów do mnie” to wciągająca, nieprzewidywalna historia ambitnego lekarza, opowiedziana w lekki, ale zadbany sposób, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu amatorowi powieści quasi-kryminalnych. Żaden z wątków nie jest potraktowany marginalnie, a postaci mają wyraziste, dookreślone charaktery. Mogłoby się wydawać, że powieść rozwija się nieco powoli, ospale, w rytmie obyczajowych, niespiesznych historii, jednak Scottline ma doskonałe wyczucie chwili i w odpowiednim momencie zaczyna rzucać bohaterom kłody pod nogi. Nie sposób więc oderwać się od lektury, która stanowi doskonałą hybrydę gatunkową.

„Mów do mnie” porusza szereg istotnych kwestii, które mogą stać się przyczynkiem do dyskusji opartej o zagadnienia z zakresu psychiatrii i etyki, wykraczające poza problematykę książki. Eric, oddany pracy, wzorowo wypełnia swoje obowiązki. Jednak sprawa Maxa wciąga go na tyle, by złamać niektóre zasady, a innych trzymać się absurdalnie mocno. Czy lekarz ma obowiązek stawiać dobro pacjenta ponad swoje…? Czy tajemnica lekarska powinna być zawsze bezwzględnie przestrzegana? Czy psychiatra to ktoś, kto naprawdę zna się na ludziach…? Ponadto powieść w ciekawy sposób przybliża problem socjopatii, dysfunkcyjnego, przerażającego, a zarazem fascynującego umysłu. Czy w każdym człowieku drzemie socjopata…?

Powieść Scottline to pełna pułapek, atrakcyjna lektura, która stanowi doskonałą, wymagającą zaangażowania, a zarazem łatwo przyswajalną i przyjemną rozrywkę. Zdecydowanie warta uwagi.

d1e8z9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e8z9k
d1e8z9k