Trwa ładowanie...

„Nazistowska Polska” w czołowym amerykańskim dzienniku

„Nazistowska Polska” w czołowym amerykańskim dzienniku

„Nazistowska Polska” w czołowym amerykańskim dziennikuŹródło: Książki WP
d4opcdz
d4opcdz

‘Nazi Poland’ (‘Nazistowska Polska’) - takiego określenia użył w piątek czołowy amerykański dziennik „Los Angeles Times”.

Słowa te znalazły się w internetowym wydaniu wychodzącej w Kalifornii gazety, w recenzji sztuki teatralnej More Lies About Jerzy (Więcej kłamstw o Jerzym) autorstwa Davey'a Holmesa. Opowiada ona o znanym pisarzu Jerzym Kosińskim , zmarłym w 1991 r. w Nowym Jorku imigrancie z Polski. Sztukę wystawił teatr Hayworth w Los Angeles.

Jerzy Kosiński wzbudził kontrowersje swoją powieścią Malowany ptak , którą chytrze promował jako autobiograficzną relację ze swego dzieciństwa w Nazistowskiej Polsce” - napisała recenzentka F. Kathleen Foley.

Tekst spotkał się z krytycznymi reakcjami czytelników, którzy wytknęli autorce nieuctwo.

- Z powrotem do college'u, proszę pani! - napisał jeden z internautów.

Działacz Kongresu Polonii Amerykańskiej w Waszyngtonie Tadeusz Mirecki wezwał Polaków w USA do wysyłania protestów do redakcji gazety.

d4opcdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4opcdz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj