Trwa ładowanie...

Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych

Przez ostatnie dwa lata autor bestsellerów ”New York Timesa” Tim Ferriss poznawał zwyczaje i narzędzia ludzi sukcesu z całego świata. Dzięki zdobytej wiedzy zdołał podwoić swoje dochody, stał się bardziej elastyczny i szczęśliwszy. ”Narzędzia tytanów” zawierają najciekawsze spostrzeżenia i fragmenty notatek ze spotkań z tymi wyjątkowymi ludźmi.

Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnychŹródło: Materiały prasowe
dmm4wad
dmm4wad

”Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych” - to zbiór przepisów na zwiększenie wydajności na podstawie najważniejszych zapisków Tima Ferrissa z rozmów z ponad stu różnymi osobami sukcesu (m.in. z miliarderem Chrisem Sakki, ikoną przedsiębiorczości Markiem Andreessenem, autorem bestsellerów Malcolmem Gladwellem, aktorem Arnoldem Schwarzeneggerem)
.

”Traktuj zawarte w tej książce reguły jak drobne detale zwiększające wydajność. Można nimi wzbogacić każdy program działania (czytaj: różne ścieżki kariery, osobiste wybory, wyjątkowe obowiązki itd.), aby podsycić płomień postępu, który buchnie wtedy jak polany benzyną” – pisze Ferriss. Każdy może czerpać z tych życiowych i biznesowych doświadczeń jak najwięcej, łączyć je w niepowtarzalne kombinacje i tworzyć z nich własny pomysł na życie. Wszystko, co znajdziesz na kartach tej książki, zostało przez Ferrissa zweryfikowane, zbadane i zastosowane w życiu. Wykorzystywał on dziesiątki opisanych w ”Narzędziach tytanów” taktyk i filozofii podczas trudnych negocjacji, w ryzykownych sytuacjach oraz przy okazji ważnych transakcji biznesowych. Lekcje udzielone przez rozmówców pozwoliły mu zarobić miliony dolarów i oszczędziły mu daremnego wysiłku oraz niepotrzebnej frustracji. Te rady sprawdzają się wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne.

Ta książka ma cię przede wszystkim przekonać, że: Sukces, jakkolwiek go definiujesz, jest osiągalny, jeśli przyswoisz sobie sprawdzone w praktyce przekonania i nawyki. Być może ktoś już wcześniej odniósł taki sukces, o jakim marzysz, a wiele osób robiło podobne rzeczy. ”A co z przedsięwzięciami, których jeszcze nikt się nie podejmował, takimi jak kolonizacja Marsa?”, zapytasz. Na to też są sposoby. Spójrz na monumentalne gmachy wznoszone przez innych albo po prostu znajdź kogoś, kto miał odwagę robić wspaniałe rzeczy uważane w jego czasach za nieosiągalne (jak Walt Disney)
. Dostrzeżesz wiele elementów wspólnych, które możesz wykorzystać.

Twoi superbohaterowie (idole, ikony, tytani, miliarderzy itd.) niemal bez wyjątku składają się z samych wad, ale rozwinęli do perfekcji jedną lub dwie mocne strony. Ludzie są z natury niedoskonali. Sukces odnosimy nie dlatego, że nie mamy żadnych wad, ale dzięki odnalezieniu w sobie wyjątkowych atutów i budowaniu na ich podstawie odpowiednich nawyków. Aby nikt nie miał co do tego wątpliwości, Ferriss celowo umieścił w książce dwa fragmenty, po przeczytaniu których pomyślisz: ”O rany, ten cały Ferriss jest beznadziejny. Jak mu się udało cokolwiek osiągnąć?”. Każdy zmaga się z demonami, o których nic nie wiesz. Bohaterowie tej książki nie są inni. Wszyscy muszą z czymś walczyć.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Timothy Ferriss, ”Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych”, tytuł oryginału: ”Tools of Titans: The Tactics, Routines, and Habits of Billionaires, Icons, and World-Class Performers”. Copyright © 2017 by Timothy Ferriss, Copyright © for the polish edition by MT Biznes, Warsaw 2017

dmm4wad

Dowiesz się z niej między innymi: Jak najlepiej zacząć dzień proponowaną przez Tony’ego Robbinsa metodą wprowadzania się w odpowiedni stan ducha i umysłu.

Jak przejść do ofensywy we własnym życiu, korzystając z rad miliardera Chrisa Sakki.

Jak Arnold Schwarzenegger wykorzystuje wojnę psychologiczną i jak zarobił miliony dolarów jeszcze zanim został gwiazdorem filmowym.

Jak wyszukiwać i testować nowe możliwości metodą ikony przedsiębiorczości Marca Andreessena.

dmm4wad

Jak zadawać pytania wzorem autora bestsellerów Malcolma Gladwella.

Jak rozwijać odporność psychiczną za pomocą trzech ćwiczeń polecanych przez emerytowanego generała Stanleya McChrystala.

O autorze: Tim Ferriss został uznany przez magazyn ”Fast Company” za jednego z „najbardziej innowacyjnych biznesmenów”, magazyn „Forbes” umieścił go na liście ”nazwisk, które trzeba znać”, a magazyn ”Fortune” na liście ”40 osób poniżej 40. roku życia” [które zasługują na uwagę]. Był wczesnym inwestorem i doradcą w znanych firmach (takich jak Uber, Facebook, Shopify, Duolingo, Alibaba i ponad 50 innych). Wydał cztery książki, które znalazły się na pierwszych miejscach list bestsellerów dzienników ”New York Times” i ”Wall Street Journal”: ”4-godzinny tydzień pracy”, ”4-godzinne ciało”, ”4-godzinny szef kuchni” oraz najnowszą, ”Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych”. Ze względu na ogromną popularność jego podcastu Tim Ferriss Show (ponad 100 milionów pobrań) magazyn ”Observer” i inne redakcje uznały go za odpowiednik Oprah Winfrey w segmencie audio. Audycja ta przez trzy lata z rzędu królowała też na liście przebojów sklepu iTunes.

Obejrzyj też: #dziejesiewkulturze

dmm4wad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmm4wad