Trwa ładowanie...

Narodowe czytanie ''Lalki' w Teatrze Muzycznym w Gdyni

5 września nie może Cię zabraknąć w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Tego dnia w godzinach 14-16 odbędzie się Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa.

Narodowe czytanie ''Lalki' w Teatrze Muzycznym w GdyniŹródło: Materiały wydawcy
d3xchu3

5 września nie może Cię zabraknąć w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Tego dnia w godzinach 14-16 odbędzie się Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa .

Tradycyjnie, akcja Narodowe Czytanie odbędzie się w pierwszą sobotę września. Zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego, ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami. Projekt każdego roku zyskuje coraz większe grono odbiorców i śmiało można powiedzieć, że stał się on prawdziwym świętem polskiej literatury. Otworzyła cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania dzieł polskiej literatury. Wspólne czytanie o Polakach i polskości doskonale wzmacnia poczucie patriotycznej jedności.

W tym roku do akcji włączy się Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Na Dużej Scenie usłyszymy 12 fragmentów powieści czytanych przez aktorów: Tomasza Fogla, Mateusza Deskiewicza, Alicję Piotrowską, Andrzeja Śledzia, Tomasza Gregora, Renię Gosławską, Katarzynę Kurdej, Jacka Westera, Karolinę Merdę, Aleksandrę Meller, Rafała Ostrowskiego, Alka Perskiego.

Warto odwiedzić w tym dniu Teatr, bowiem czeka wiele, wiele dodatkowych atrakcji….. Serdecznie zapraszamy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

d3xchu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xchu3